Wałbrzych: Było klepisko, jest droga na miarę XXI wieku. Tak zmieniła się ulica Długosza [FOTO]

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2020-09-14 12:57 | Zmodyfikowano: 2020-09-14 12:59
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Za blisko 4,5 miliona złotych wyremontowano nawierzchnię i wszystko co pod nią - mówi Andrzej Piękny z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu:

- W dotychczasowym stanie dla wielu mieszkańców ulica Długosza praktycznie nie istniała - dodaje prezydent Roman Szełemej:

Inwestycję prowadzono od listopada ubiegłego roku. Dziś ulica Długosza to gładka asfaltówka od ul. Wrocławskiej niemal do Wyszyńskiego. Ostatnie 170 metrów to ciąg pieszo-rowerowy

- Dawniej było tu klepisko - powiedzieli naszemu reporterowi mieszkańcy:

Ulicę oświetlono latarniami LED-owymi, którymi można zarządzać z poziomu centrum ITS. Latarnie wyposażono w system pozwalający na indywidualne sterowanie ich pracą. Pracownicy Zarządu Dróg będą mogli zmieniać ich parametry za pomocą aplikacji. Domyślnie latarnie będą świecić słabiej, a siła światła wzrośnie gdy zostanie wykryty ruch pieszych lub samochodów. Podobne rozwiązanie zastosowano m.in na ciągu pieszo-rowerowym na Wysockiego (od ul. Andersa do Starej Kopalni).

Inwestycja kosztowała 4,5 miliona złotych, w tym 1,5 miliona pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwotnie zakładano wykonanie inwestycji za blisko 2 miliony złotych jednak dodatkowe utrudnienia praktycznie podwoiły tę kwotę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama