"Terroromans" zespołu Muchy (Posłuchaj)

| Utworzono: 2010-09-21 22:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Podstawowa wersja płyty została wzbogacona o niepublikowane wcześniej wersje DEMO oraz anglojęzyczny utwór Big City Girl!
To gratka dla miłośników tego zespołu, zważywszy na to, że nakład płyty wyprzedał się i nie był wznawiany, niepowtarzalna okazja na uzupełnienie swojej domowej płytoteki o krążek, który w 2007 roku z chwilą wydania został okrzyknięty debiutem roku!!!

Wersje demo utworów "21 dni", "Brudny Śnieg" , "Terroromans" zostały nagrane w styczniu 2006 roku w sali prób zespołu i obok piosenki "Najważniejszy Dzień", złożyły się na EPkę "Terroromans".
Bonusowa wersja "Najważniejszego Dnia" powstała w studiu nagrań u kolegi zza ściany. Piosenka ta została przygotowana specjalnie na telewizyjny konkurs organizowany z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej w Niemczech w 2006 roku.
Utwór "Big City Girl" to anglojęzyczna, balladowa impresja zarejestrowana w jednym podejściu w walentynki 2006 roku w mieszkaniu Michała Wiraszko.

Muchy - polska grupa muzyczna, założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. W styczniu 2008 roku do zespołu dołączył Tomasz Skórka

19 listopada ukazał się debiutancki album grupy, noszący tytuł Terroromans, uznany za "Płytę Roku" m.in. przez magazyn muzyczny Pulp. Przebojowe i chwytliwe kompozycje wsparte niekwestionowanym talentem Michała Wiraszko do pisania poetyckich tekstów spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków („nowa jakość w polskiej muzyce”, „tak ważnej płyty u nas już dawno nie było”, „Grzegorz Ciechowski żyje!”, „najważniejszy debiut dziesięciolecia”).

Pozytywne reakcje na płytę pozwoliły zespołowi wyruszyć w samodzielną trasę koncertową oraz otworzyły drzwi na największe i najważniejsze sceny polskich festiwali (Heineken Open’er, Jarocin Festival, Off Festival, Cracow Screen Festival, EkoUnionRock w Węgorzewie itd.) Zespół zdobył także tytuł "Zespołu Roku 2007" Programu 3 Polskiego Radia. Ponadto grupę uhonorowano trzema nagrodami "Miazga 2007" magazynu Pulp, w kategoriach zespół, płyta i piosenka ("Miasto Doznań") roku. Głos Wielkopolski przyznał zespołowi "Medal Młodej Sztuki 2007". Muchy zostały również nominowane do Eska Music Awards 2008 w kategorii "Album roku ROCK" i do Fryderyka 2008 w kategorii "Nowa twarz fonografii", a także do nagrody Nocne Marki 2008 pisma Aktivist w kategorii "Zespół Roku".

Nie zapominajmy o tym że :

Jesienią 2009 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, a przy współpracy z producentem Marcinem Borsem zarejestrował materiał na drugą płytę zatytułowaną „Notoryczni debiutanci”. Pierwszy singiel z nowego albumu „Przesilenie” wspiął się na 1. miejsce Trójkowej Listy Przebojów oraz listy poznańskich rozgłośni Merkury i Afera! Po bardzo dobrym przyjęciu drugiego albumu Muchy zostały zaproszone do występu na wszystkich najważniejszych festiwali muzycznych w kraju – Heineken Open’er Festival, Coke Live Music Festival, Seven Festival w Węgorzewie, Malta Festival, Jarocin Festiwal i Off Festival.

„TERROROMANS”

1 Wyścigi
2 Fototapeta
3 Najważniejszy dzień
4 Galanteria
5 Miasto doznań
6 Zapach wrzątku
7 Brudny śnieg
8 Pięć po wpół
9 21 dni
10 Górny taras
11 Terroromans
12 111

BONUS TRACK
13 Brudny śnieg (demo)
14 21 dni (demo)
15 Terroromans (demo)
16 Najważniejszy dzień (2006)
17 Big City Girl

Muchy - "Terroromans" Sony Music 2010

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.