Sklep w Kamiennej Górze informuje: "Personel nie używa maseczek"

Piotr Słowiński, GN | Utworzono: 2020-09-17 08:03 | Zmodyfikowano: 2020-09-17 08:06
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Niektórym mieszkańcom pomysł się spodobał:

Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu, który przez kilka miesięcy przyjmował wyłącznie chorych na Covid-19, mówi, że rezygnacja z maseczek to zły pomysł i działanie wbrew zaleceniom epidemiologów:

Ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakazuje noszenie maseczek tylko przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Dopiero w rozporządzeniu ministra zdrowia nakaz został rozszerzony na wszystkich, ale niektórzy prawnicy kwestionują legalność takiego rozszerzenia ustawy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bewa
2020-10-21 21:57:52
z adresu IP: (156.67.xxx.xxx)
Ocena: 0
Właściciel to wymyślił???
~kulesza
2020-09-26 14:40:06
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 1
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
~Bogna
2020-09-22 07:34:09
z adresu IP: (84.138.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ty (Mieszkaniec Antonuwki)taki z Ciebie mieszkaniec że nie wiesz jak ANTONÓWKA się pisze ale wiesz że MENELE są. Pustak
~Grzesiek
2020-09-19 18:10:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pozdrowienia dla mieszkańca Antonuwki. Może jak by mieszkał w Antonówce miał by inne zdanie
~Aga
2020-09-18 21:06:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
I brawo dla tego sklepu!!! Wielki szacun..Dobrze widzieć że są jeszcze ludzie myślący i nie każdy da się zastraszyć i zniewolic..Bo myślenie wielu ludzi przeraża wręcz..Dali się zmanipulować..
~Antonówka
2020-09-18 18:48:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Za te pijaczki i menele kozaku z antonówki w H ci w dupe bo sam moze jesteś nie lepszy
~Mieszkaniec antonówki
2020-09-18 18:44:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo dobrze się czujemy bez maseczek jakoś do tej pory nikt nie jest chory A. Pijaki i menele są wszędzie Każdy chleje
~Ani
2020-09-18 18:38:48
z adresu IP: (80.187.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pozdrawiam mądrych odważnych ludzi, tak trzymac
~Greg
2020-09-18 18:01:37
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo dobrze w końcu ktoś się sprzeciwia temu oszustwu, korona ściema i tyle l, ludzie nie dajcie się dalej oszukiwać!!!
~Pseudopanemijka
2020-09-17 22:04:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brawoooooooo. I tak powinni wszyscy do tego wymysułu politycznego podejść. Ludzie obudźdźcie się wreszcie.... Macie rozum czy pulpę? Znacie kogoś z waszych znajomych kto zachorował? Mózgu używacie do jasnej ciasnej.... Nie dajmy się manipulować....
~Kama
2020-09-17 17:44:14
z adresu IP: (85.221.xxx.xxx)
Ocena: 3
Super!! Również uważam ,że są to normalni myśłący ludzie!!!
~kot
2020-09-17 17:34:37
z adresu IP: (194.36.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wreszcie jacyś normalni. Brawo!
~Mieszkaniec Antonuwki
2020-09-17 17:32:02
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tam robią zakupy głównie miejscowe pijaczki i menele, normalni nie są
~Jaaaa
2020-09-17 15:21:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Bardzo chętnie zrobię tam zakupy. Będzie zdrowiej niż w zapyziałej masce od Pana Sz...
~Tersa
2020-09-17 12:12:17
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -6
Epidemia nie zależy od decyzji Ministra. Czesi poradzili sobie z epidemią, bo mają w sobie osobistą dyscyplinę austriacką " Ty nosisz maseczkę dla mnie, ja noszę maseczkę dla Ciebie". Więcej nie potrzeba. Leżenie pod respiratorem wpływa na psychikę " ozdrowieńca" . Część osób zakażonych SARS-CoV-2 zapada na ciężką postaćCOVID-19 . Niestety, nie można było dotąd z wyprzedzeniem określić, kogo to będzie dotyczyło. Jednocześnie jednym z głównych powikłań u krytycznie chorych pacjentów są pojawiające się w płucach skrzepy, które utrudniają natlenienie organizmu. Koronawirus może zniszczyć twoje ciało.
~Tersa
2020-09-17 12:10:08
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
A jak ma się art 160 KK par. 1 ?
~zxv
2020-09-17 11:18:41
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -8
Gdzie jest k...a Sanepid???
~Polka
2020-09-17 10:14:03
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 11
Brawo dla właściciela. My, naród polski, jesteśmy z Wami. youtu.be/ZzV7UOyRo4w
~fachowiec
2020-09-17 08:58:55
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 15
Brawa dla właściciela sklepu, że ma odwagę mówić prawdę. Te maski nie dość że niczemu nie służą (na pewno nie zdrowiu osób je nakładających), to obowiązek ich noszenia nie ma żadnej podstawy prawnej.
~Panicz
2020-09-17 08:56:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jak można? Największe tuzy nauki , doktorzy i profesorowie po latach specjalistycznych studiów od miesięcy powtarzają to co dzisiaj wie każde dziecko..kawałek jakiekolwiek szmatki z gumką chroni przed śmiercionośnym wirusem. To jest najprawdziwsza prawda i najoczywistsza oczywistość!!!!
~Wyjdźmy na ulice!
2020-09-17 08:50:21
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 13
I obudźcie się ludzie bo będzie za późno! Mieszkam spory kawał drogi od tego sklepu ale poświęce napewno swój czas i zajade tam aby w spokoju bez śmierdzącej szmaty(która jest siedliskiem bakteri grzybowych) na ryju zrobić zakupy i baa nawet zostawie napiwek tej ekspedientce.. A do "epidemiologów" na usługach bandytów z rządu i WHO mam przesłanie:jesteście zwykłymi szmaXtami sprzedaliśćie cały naród Polski za grubą kasę- gabinety lekarskie za NFZ zamknięte ale prywatnie "w podziemiu" biznesik kwitnie nigdy wam tego nie wybaczy normalny Polak,który choć troche ma w głowie oleju!I tu do was info jest tych Polaków wielu!Nie wierzcie też żadnym mediom!Wyłączcie TV!Telewizja ogłupia!
~Ad vocem
2020-09-17 08:45:15
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jeśli chodzi o ekspertów to niedawno w sprawie maseczek wypowiedział się profesor doktor habilitowany nauk medycznych z Białostockiego Uniwersytetu Medycznego Ryszard Rutkowski lekarz, naukowiec i wieloletni wykładowca wypowiedział się w tej sprawie w Radio Wnet pt.: "Epidemia jest wyolbrzymiona. Bawełniane maski nie chronią. To symbol zniewolenia"...Twierdzi, że bawełniane maski i przyłbice nie chronią, wręcz szkodzą zdrowiu. Mówi w nim że "zaczęto podejmować decyzje sprzeczne z podstawową wiedzą biologiczną" i że "pierwszy raz w historii medycyny mówi się, że człowiek zdrowy musi być chory"
~buyer
2020-09-17 08:36:46
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
Droga Obsługo Sklepu, działając zgodnie ze zdrowym rozsądkiem sprzeciwiacie się nakazom władz, zaleceniom i rozkazom, wyrok czeka za rogiem...