Ludzie Radia

Krzysztof Pełech
Krzysztof Pełech
Redaktor
email: [javascript protected email address]

www.pelech.art.pl

 

We wtorki od godz. 22.00 zapraszam do świata muzyki nie tylko gitarowej. "Strefa Pełecha" to moja osobista, bezkompromisowa selekcja kompozycji muzycznych.

 

Mimo, że gitara jest moim głównym narzędziem pracy, słucham muzyki różnorodnej, nie ma tutaj ograniczeń stylistycznych czy gatunkowych. Liczy się sens, brzmienie, ekspresja, artykulacja, dramaturgia...W mojej strefie nie usłyszycie muzyki prymitywnej, nie interesują mnie kompozycje mało skomplikowane harmonicznie, uwielbiam piękne melodie i złożone podziały rytmiczne.

 

Lubię być zaskakiwany nagłymi zwrotami akcji. Od wielu lat prowadzę intensywne poszukiwania, spędziłem dziesiątki godzin zagrzebany w regałach płytowych sklepów muzycznych na całym świecie. Z wielką radością podzielę się z Wami moimi odkryciami muzycznymi i jestem pewien - wiele z tych płyt będziecie chcieli mieć i będziecie do nich wracać!

 

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Leszek Możdżer), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym
zasięgu.

 

Koncertował w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, NOSPR, Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Victoria Concert Hall w Singapurze.

 

Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top" ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas" Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym.

 

Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych.

 

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Guitar Masters Camp w Krzyżowej.

 

Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.

Publikacje

Nie zamieścił jeszcze żadnego artykułu

< >
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama