Poważne zniszczenia po powodzi w Sobótce

Aleksander Ogrodnik, WK | Utworzono: 2020-10-15 15:17 | Zmodyfikowano: 2020-10-15 15:19
A|A|A

fot. Aleksander Ogrodnik

Przęsła budowanego właśnie mostu kolejowego dosięgnięte zostały i przesunięte przez nurt rzeki. Natomiast wał ziemny mostu drogowego pozostaje nadal pod wodą i jest bardzo niestabilny, ponadto na powierzchni mostu doszło do pęknięcia nawierzchni. O zniszczeniach w Sobótce mówi Andrzej Szawan - wicestarosta powiatu wrocławskiego:

Most drogowy pozostaje zamknięty dla ruchu drogowego. Na jak długo?

Do momentu otwarcia mostu, ruch kierowany będzie objazdem - drogą 35 przez Wojnarowice i Garncarsko. Zmieniona została także trasa kursowania linii autobusowych, mieszkańcy Rogowa Sobóckiego skorzystać będą mogli jedynie z przystanku na samym końcu miejscowości.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ila
2020-10-24 00:08:58
z adresu IP: (221.166.xxx.xxx)
Ocena: 16
Ja się pytam, jaki jest target pasażerski na linie kolejowa Wrocław-sobótka przez wojszyce oltaszyn buforowa ??? To nie będzie żadna alternatywa dla autobusu wjezdzajacego karkonowska. Ten pociąg zanim dojedzie z partynic na główny minie z 20 min. Czy mamy jakieś zakłady atrakcyjne miejsca pracy na tej trasie ??? Czy ten pociąg ma zebrać ludzi do pracy do Wrocławia obwożąc ich przez pół miasta ??? Grota już stoi zwycięska to bubel za który ktoś powinien siedzieć buforowa z dwoma pasami do skrętu na brochow z buspasem ( ta ulica jest dojazdem do Wrocław wschodni a4 i wow) czy wy wstydu nie macie ??? Jeszcze tu pusty pociag wstawiacie ???
~Yla
2020-10-24 00:08:16
z adresu IP: (221.166.xxx.xxx)
Ocena: 18
A w Sobótce praca wre, właśnie tory robią się. Jeden tor? Nie! Cztery tory!!! Do sołtysa wprost obory. U sołtysa bimber dają, wszystkie wsiury się zjeżdżają. Jest promocja za złotówkę, Super! Zostanie na wódkę.
~Ola
2020-10-24 00:07:50
z adresu IP: (221.166.xxx.xxx)
Ocena: 17
Torów na trasie do Sobótki, nie ma. Nie istnieją ! Fragmenty gdzie są, są nie zdatne dla pociągów, szybkich pociągów. a cenę budowy tej lini, kupię 4 autokary i będę woził ludzi z PKS i PKP bezpośrednio na Ślężę. Zarobi na tym jeszcze mój syn i jego syn.
~Ula
2020-10-24 00:05:52
z adresu IP: (221.166.xxx.xxx)
Ocena: 19
Ludzie nie słuchajcie tych bzdur. Żadnych nowych linii kolejowych do Sobótki nie będzie, to jest kaczka dziennikarska. Te cwaniaki co w latach 90-tych polikwidowali te linie kolejowe do tej pory na kolei urzędują i nami manipulują. Pali im się grunt pod nogami (fotel urzędnika) i ściemniają by pokazać na boku jacy to oni są dobrzy. Wałkują nam o tym od kilku ładnych lat a jak widać efektów żadnych. I dobrze!
~Ala
2020-10-23 18:00:42
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -18
Te komentarze świadczą o poziomie ludzi, a zwłaszcza tego co pisze o podmyciu mostu kolejowego i po dziecinnemu sie cieszy ze podmylo most. Skierowanym ta osobę do lekarza. do Sobótki jeżdżą pociągi towarowe, i dzięki temu droga nie jest rozjezdzona tirami. I łatwiej jechać autem. Więcej towarów na tory, to będa puste drogi.
~Mieszkaniec Świdnicy
2020-10-20 12:49:04
z adresu IP: (96.19.xxx.xxx)
Ocena: 15
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~Mieszkaniec Wrocławia
2020-10-20 12:48:41
z adresu IP: (96.19.xxx.xxx)
Ocena: 17
Wypowiem sie tzw skrótem myślowym... Transport publiczny jest transportem publicznym i ma obowiązki... Ten "mądry" maszynista pewnie już by nie rozróżnił roweru od roweru hybrydowego... Tydzień temu jechałm KD z JG do Wrocka i conajmniej w jednym wagonie było kilka elektrycznych hlajnog i tam one przeszkadzały, mimo że mniejsze od bicykli i złożone leżały pod siedzeniami... Oczywiście rozumię, że Wrocław ma kompleksy WSI!, ale dziennie jest więcej wypadków we Wro niz z pożarem hulajnog w ciągu 10 lat. A tak na marginesie, jak raz w roku kozystam z usług przewoźnika, to teraz w JG po wejściu do pociągu KD, każe maszyniście czekać aż zapoznam się z regulaminem, no to kilka minut... Maszynista ma jechać bezpiecznie!!! To co powiedziałem nie znaczy, że zgadzam się z zachowaniem tego pana! Może jednak niech KD zacznie oferować usługi a nie kończyć pracę o 18 - tej....!
~Mieszkaniec Pieszyc
2020-10-20 12:47:52
z adresu IP: (96.19.xxx.xxx)
Ocena: 18
Dobrze że u nas w Pieszycach nie ma pociągów. Piekło dla pasażerów!!! Apeluję do marszałka województwa odpuście sobie remont torów do Sobótki.Tu nikt nie chce pociągów. Ratujcie to co już się psuje, czyli linię do Lwówka!
~Mieszkaniec Lwówka
2020-10-20 12:35:28
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: -19
Proszę oddajcie nam tory, które układacie do Sobótki, potrzebujemy rozbudowy naszej linii - chętnych żeby przyjechać do naszego rezerwatu i zobaczyć jak żyją ludy nomadyczne jest coraz więcej. Niezłe safari z okien pociągów, tylko żeby szyby były pancerne i okratowane, bo nie wszyscy mieszkańcy przywykli do widoku pociągu i mogą rzucać kamieniami!
~Marek Robert Hejduk
2020-10-20 04:25:05
z adresu IP: (124.155.xxx.xxx)
Ocena: 15
Zachęcony komentarzami pojechałem do tego całego Wsiocławia pół roku temu. Niedziela wydawałoby się szczyt turystyczny. Na pokładzie dwoje dziadków z jakiejś przesiadki, ja i kierpoć. Na początek wyjeżdżaliśmy z Wrocławia przez coś w rodzaju wysypiska, trawsko wymieszane ze śmieciami. Chojnów, Pieńsk pozarastane perony, w Pieńsku pies na peronie chciał zagryźć konduktora mały agresywny kundel, chyba nikt tam nie chodzi. Bolesławiec z perspektywy wiaduktu ni rów to ni ściek, jakaś brudna maź płynie, widoki żadne. Wiadukt w Pilchowicach albo linia do Szklarskiej bez porównania ciekawsza. Zgorzelec myślałem że to jakiś slums. Waląca się ruina, miejscowe żule obrzucają butelkami pociąg. Kierpoć nawet nie czekał na rozkładową godzinę odjazdu. Obok poniemieckie szroty pościągane za grosze. Węgliniec wsiadł jakiś burak chyba kolejarz, poszedł się przywitać z kierpociem - jakiś podstarzały grzyb, na mordzie wypisane że pracował na kolei. Wcisnął mu chyba 2 złote, biletu nie dostał bo i po co. Wrocław Nowy Dwór to nie dwór tylko chlew, jakieś dzieci koło przejazdu kolejowego, na peronie jakiś MK o wyglądzie lekko upośledzonego z aparatem biegał raz z jednej raz z drugiej strony. Zebrzydowa dziadki wysiedli (mówili, że na grzyby, ale w lutym?), pod dworcem pełno łebków 15-16 lat z piwskiem, rzucanie k... h..., jakieś wyzwiska w stronę kolejarza i zaczepki dziaków. Jędrzychowice wsiadły 2 osoby z rowerami, kier nawet do nich nie podszedł. Zagadałem ich bo siedziałem na środku szynobusu, mówili że jadą do Goerlitz po coś do picia bo od Zgorzelca darmowo. Goerlitz wysiadam na chwilę, zresztą jako ostatni pasażer (w sumie byłem już tylko ja i dwaj rowerzyści). Robię zdjęcie to jeszcze kierpoć stara fleja, koszula rozchełstana niemyty od tygodnia coś do mnie burczy klnie wyśmiewa. Niemcy stoją na peronie, cóż mogę powiedzieć - wstyd. Dalej juz nie jechałem, odechciało mi się. Poszedłem na miasto zobaczyć co tam fajnego. Za mną na każdym kroku oglądanie się, chyba dawno tu nikogo z plecakiem nie widzieli. Miasto jak miasto, może kiedyś było ładne, teraz dziura zabita dechami. Kto mógł to wyjechał. Z powrotem wróciłem pieszo przez most. Cały Zgorzelec narąbany, po bramach pełno ludzi z piwskiem, na stacji i przy rampie królowało tanie wino. Brzydkie elewacje, odrapane domy, śmieci dokoła, brud. Wychodząc koło dworca ktoś rzucił w moją stronę i rowerzystów butelkę. Pod dworcem pełno rozkładów busów, nawet w niedzielę jeżdżą. Czekali na te autobusy ludzie. Porozmawiałem z miejscowymi mówią że tymi pociągami do Drezna jeżdżą tylko konduktorzy i czasem jakiś Niemiec jak się zgubi. Olałem pociąg mimo że miałem turystyczny i wróciłem PKS przez Jelenią Górę za podobne pieniądze. Osobliwa przygoda ale nikomu bym nie polecił jazdy na to zadupie.
~wieprz ze Świniar
2020-10-20 04:18:58
z adresu IP: (124.155.xxx.xxx)
Ocena: 18
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~Anka Klocławianka
2020-10-20 04:15:01
z adresu IP: (124.155.xxx.xxx)
Ocena: 19
U nas we wsiocławiu ludzie są tak głupi, że piszą tutaj brednie o Lwówku! Zazdroszczą mieszkańcom pięknego miasta, radości z życia, dobrobytu. My wsiocławskie słoiki też chcemy tak żyć ale nie potrafimy bo jesteśmy zakompleksieni, zacofani i prymitywni!
~Wsiocław Klocław
2020-10-20 04:13:30
z adresu IP: (124.155.xxx.xxx)
Ocena: 17
Wrocławianie to narod pieniaczy i nieudacznikow juz dawno nie bylo wojny swiatowej,zawsze to jakas selekcja i spokoj na kilka lat!!!!
~Lwowczańczyk Pospolity
2020-10-20 02:14:04
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: -15
U NAS POCIAG WE LWUFKU JEST POTRZEBNIEJESZY NIŻ WE WSIOBUTCE!!!! Potrzebujemy go pilnie, bo rozwijamy stacjonarna turystykę cyrkowa i podróże w czasie. Wsiadasz we wsiocławiu w 2020 roku, a wysiadasz we lfufku w latach 50, kiedy nasi dziadkowie szabrowali jak szło. Linia do lwufka będzie prawdziwymi ewenementem- POCIĄG DO PRZESZŁOŚCI.
~Piotr z Marcinowic
2020-10-18 14:16:36
z adresu IP: (61.255.xxx.xxx)
Ocena: 14
Kto będzie do tego dokładał ? Zróbcie ścieżkę dla pieszych i rowerów do Sobótki. Sukces będzie większy niż kolej !
~Krystyna z Kobierzyc
2020-10-18 13:59:22
z adresu IP: (60.128.xxx.xxx)
Ocena: 26
Jak władze województwa dalej będą remontować tory do Sobótki to pójdziemy i zablokujemy linię tak jak zrobili mieszkańcy Bielawy. Nie rozumiem tego wyrzucania pieniędzy w błoto na zupełnie niepotrzebną linię kolejową, podczas gdy tyle pięknych tras się marnuje (do Karpacza, Kowar czy Lwówka Śląskiego).
~sobótczanin
2020-10-18 13:49:52
z adresu IP: (156.96.xxx.xxx)
Ocena: 14
Jako mieszkaniec Sobótki uważam, że dobrze się stało, że woda podmyła most kolejowy. Nikt u nas nie chce powrotu kolei i może wreszcie marszałek przejrzy na oczy i wycofa się z tej durnej inwestycji.
~etam
2020-10-18 10:16:25
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: -26
a ja z chęcią będę dojeżdżać pociągiem. Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy względem kolei.
~Ktoś87
2020-10-18 01:42:35
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jako mieszkaniec Sobótki protestuję przeciwko powrotowi kolei do naszego pięknego miasta. Hałas , spaliny nie są nam potrzebne.
~Ktoś87
2020-10-18 01:42:16
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 14
Apeluję do wszystkich złomiarzy w okolicy. Nie rozbierajcie tej linii! Nie rozbierajcie świeżo wyremontowanych torów do Sobótki!! Nie rozbierajcie ich, tylko wysadzajcie!!! Będzie szybciej.
~Ktoś87
2020-10-18 01:40:15
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 14
Panie marszałku! Proszę natychmiast przerwać reaktywację linii do Sobótki i nie robić pośmiewiska z naszego Knyszogrodu! Już i tak cała Polska śmieje się z niego jak z drugiego Wąchocka, teraz będzie się śmiał cały świat!
~Ktoś87
2020-10-18 01:40:00
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 23
Razem zakrzyknijmy - niech żyje przyroda w Sobótce. Nie chcemy kolei ani tam, ani we Wrocławiu.
~Ktoś87
2020-10-18 01:39:18
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 13
Najbardziej śmieszy mnie jednak typ, który spamuje wszędzie o metropolii pn. Zgorzelec i Sobótka. Dla osób niezorientowanych lub spoza regionu może się wydawać, że do tych aglomeracji jeżdżą tak niewyobrażalne ilości ludzi, że muszą jechać na dachach impulsów, a niemieccy turyści wprost zabijają się o wolne miejsca w pociągach.
~Ktoś87
2020-10-18 01:38:16
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 14
Mieszkańcom Sobótki wystarczą autobusy.
~Ktoś87
2020-10-18 01:37:57
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 17
Linia do Lwówka to trasa jest o wiele piękniejsza turystycznie, znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców też dużo większe niż jakaś linia do Sobótki przez same wioski.
~Ktoś87
2020-10-18 01:37:40
z adresu IP: (111.96.xxx.xxx)
Ocena: 14
Apeluję do marszałka województwa odpuście sobie remont torów do Sobótki.Tu nikt nie chce pociągów. Ratujcie to co już się psuje, czyli linię do Lwówka!
~Nikt78
2020-10-18 00:17:45
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: -16
Nooo jak masz nyske albo furmanke to ja sie na to pisze. 7,70 zl. do w-wia?
~Nikt78
2020-10-17 22:01:13
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: -15
Sobótczanka... a tych pksów to masz teraz bardzo duzo... z Sob.Zach. 2 polaczenia na w-w. Na Świdnice cos jeszcze jezdzi? Jestem za pociagiem.... jezdzilam tym do szkoly i dalam rade. Nasze dzieciaki jak beda musialy, to tez dadza rade
~Nikt78
2020-10-17 21:48:56
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: -16
Ten most od samego poczatku byl porazka budowlana. Ktos, kto zrobil odbior powinien za to ,,beknac'''. Ale znajac nasza gmine zwala Na wczesniejsza kadencje... porażka. JA NA WAS NIE GLOSOWALAM, NA WCZESNIEJSZA TEZ NIE
~KGS
2020-10-17 18:15:50
z adresu IP: (49.166.xxx.xxx)
Ocena: 16
Chociaż co do Sobótki to macie rację, że ta dziura powinna zostać zrównana z ziemią
~KGS
2020-10-17 16:58:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Ludzie skąd w was tyle jadu! Czytam i nie wierzę
~Voytek
2020-10-17 08:04:11
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -11
A wszystko zawdzięcza my zaniedbania gminy
~Piotr Rachwalski
2020-10-17 03:59:57
z adresu IP: (124.66.xxx.xxx)
Ocena: 16
Niech tę całą јebaną Wsіobudkę zaleje w pіzdu moczem, kałem, krowim łajnem i wszystkim czym się da a potem wysadzi się tą pіpidowę w powietrze i będzie spokój z tą zaѕraną dziurą.
~Anioł Gabriel
2020-10-16 23:00:04
z adresu IP: (211.58.xxx.xxx)
Ocena: 14
Zniszczony most kolejowy to kara boska za hejtowanie linii do Lwówka. Róbcie tak dalej wrocławskie trolle, a wrócicie do komunikacji w postaci fur z sianem.
~Johnny Depp
2020-10-16 20:35:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Uuuu a miałem już wielkie nadzieje, że dotrę pod Ślężę pociągiem...
~sobótczanka
2020-10-16 18:20:48
z adresu IP: (211.220.xxx.xxx)
Ocena: 15
Fajnie że podmyło most kolejowy, nie będziemy musieli męczyć się z pociągami, których nikt nie chce w Sobótce. Wystarczą nam nyski i furmanki.
~Turysta
2020-10-16 18:04:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -32
To juz nie dojade pociagiem pod Sleze??
~Puchalski
2020-10-16 08:04:50
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: -23
Autobusy Wrocław-Sobótka, jakieś zmiany w trasie, godzinach odjazdu/przyjazdu?
~Kacper Net
2020-10-16 01:18:42
z adresu IP: (114.151.xxx.xxx)
Ocena: 17
No proszę, a tyle było jeszcze niedawno krzyku o to, że może zostać zniszczony most na linii lwóweckiej. A tymczasem tamten most przetrwał, a zniszczony został most na linii kolejowej do Sobótki. Haha, co za ironia losu! Pan Bóg zadecydował, który most zasługuje na zniszczenie.
~Tomo 1976
2020-10-16 00:24:53
z adresu IP: (222.150.xxx.xxx)
Ocena: 24
Super! Takie wieści chciałoby się czytać każdego dnia. To co zostało z mostu kolejowego wysadzić w powietrze, i tak ten most do niczego nie jest potrzebny.
~Krokodyl
2020-10-16 00:13:35
z adresu IP: (113.22.xxx.xxx)
Ocena: 15
"przede wszystkim naruszone konstrukcje dwóch mostów - kolejowego i drogowego". Drogowy odbudować żeby było jak dojechać wozem konnym w pole, a kolejowy rozebrać żeby nie stwarzał zagrożenia.
~et22-1000
2020-10-16 00:10:31
z adresu IP: (122.131.xxx.xxx)
Ocena: 17
I dobrze. W końcu wymyje te wsіobudzkie gοοwna.