Inspiracje-Interpretacje: Czesław Niemen

materiały prasowe, mh | Utworzono: 2020-10-27 12:06 | Zmodyfikowano: 2020-10-27 12:07
A|A|A

fot. materiały prasowe

Zgłoszenia uczestników do 30 października br. są przyjmowane online - należy wypełnić formularz na stronie: https://www.inspiracjeinterpretacje.pl/regulamin-zgloszenie. Kwalifikację do udziału w konkursie otrzymuje 12 osób.

PROGRAM:

Warsztaty dla uczestników 3-4 grudnia 2020

Dwa dni poprzedzających sam konkurs warsztatów pozwalają uczestnikom popracować z głosem pod okiem Małgorzaty Sozańskiej-Król (aktorki oraz specjalistki z zakresu logopedii) oraz zgrać przygotowane przez siebie interpretacje piosenek z festiwalowymi akompaniatorami. W tej roli występują znakomici wrocławscy pianiści: Tomasz Kaczmarek i Dominik Mąkosa.

„HERBATKA W OPARACH NOSTALGII” 5 GRUDNIA 2020

Prolog, otwierające spotkanie z uczestnikami i festiwalową publicznością przybliżające Osobę/Inspirację. W klimacie wspomnień, humoru i lekkiej melancholii na scenie trwa rozmowa z
zaproszonymi przyjaciółmi lub współpracownikami Artysty, o jego życiu i twórczości. Gośćmi są dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke oraz muzyk Czesław Mały Bartkowski. Spotkanie prowadzi Teresa Drozda.

Konkurs na interpretację piosenki 6 grudnia 2020

W roli jurorów wystąpią: Mariusz Kiljan, Teresa Drozda i Janusz Radek

Trzyosobowe Jury Festiwalu przyznaje wykonawcom najlepszych interpretacji nagrody pieniężne, których pula wynosi 7.000,00 PLN. Wysokość nagród i ich podział jest uzależniony od decyzji jurorów.
Zwycięzca nagrody głównej poza nagrodą pieniężną otrzymuje także statuetkę Inspiracji-Interpretacji.

KONCERT LAUREATÓW

Festiwal Inspiracje-Interpretacje jest kanwą do dawania piosenkom z mistrzowskiego kanonu nowego życia. Tegoroczny - poświęcony Czesławowi Niemenowi - dla startujących w konkursie młodych wykonawców jest okazją do zmierzenia się z trudnym repertuarem, na wykonanie którego trzeba mieć własny pomysł! W finałowym koncercie usłyszymy samych laureatów konkursu. Gościnnie, we własnych
interpretacjach piosenek śpiewnych przez Czesława Niemena, wystąpi JANUSZ RADEK.

ŻYWA WYSTAWA

Atmosferę festiwalu swoim obrazowym komentarzem dokumentuje TOMASZ BRODA, tworząc na żywo galerię karykatur uczestników, jurorów i gości festiwalu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama