Spektakularna replantacja ręki we Wrocławiu. Lekarze przyszyli rękę wyrwaną z barku

Elżbieta Osowicz, km | Utworzono: 2020-11-09 09:16 | Zmodyfikowano: 2020-11-09 09:21
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: fot. archiwum prywatne

Zwykle przy tak wysokim uszkodzeniu decyzja jest jedna: amputacja. W tym wypadku wrocławscy specjaliści uznali, że jest szansa na uratowanie kończyny u 29-latka i podjęli się operacji. Sam pacjent został poinformowany przed operacją, że może obudzić się bez ręki, albo później trzeba będzie ją odjąć. Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Pacjent został przywieziony karetką z Konina, około 4. godziny od urazu. Jak mówi dr Adam Domanasiewicz obrażenia były bardzo poważne:

Na poszkodowanego czekał doświadczony zespół: prof. Jerzy Gosk, dr Jacek Martynkiewicz i dr Adam Domanasiewicz. Wszyscy do niedawna operowali w klinice przy Borowskiej i rozumieją się bez słów:

- Operacja trwała ponad 5 godzin. Po pierwszej dobie od zabiegu rokowania są dobre - ocenia dr Adam Domanasiewicz:

Trzej lekarze, którzy dyżurowali w miniony weekend w szpitalu przy Kamieńskiego, wcześniej pracowali w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Cały odmówił współpracy z wybranym w konkursie nowym szefem kliniki. Medycy złożyli wypowiedzenia, a dyrekcja je przyjęła.

Posłuchaj więcej o operacji:


 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kris
2020-11-21 19:34:00
z adresu IP: (185.82.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lekkie sprostowanie jeżeli bym trafił na taki oddział może by się udało w miarę możliwości reimplantować trzeci paliczek staw był zachowany, przynajmniej jak się już nic nie dało zrobić to przynajmniej ładnie zakończyć, skoro są takie oddziały to niech lekarze najwyższej wiedzy podejmują takie decyzje które są już na całe dalsze życie.
~zzzzzz12
2020-11-19 14:45:35
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wspaniałe dzieło lekarzy ratujących całą, urwaną kończynę. Modlę się aby ręką zrosła się i była sprawna!!!!
~Lut- Lee
2020-11-15 23:52:49
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brawo panowie 100% SZACUNKU W WASZYM KIERUNKU wielkie podziękowania dla pana doktora Adama Domanasiewicza byłem jego pacjentem w Trzebnicy okazał się człowiekiem bardzo ludzkim dla mnie pacjenta i doświadczonym fachowcem !!!
~kris
2020-11-15 12:36:44
z adresu IP: (185.82.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dobrze że są tacy lekarze którzy potrafią wykonywać tak skomplikowane operacje, ja nie miałem tyle szczęścia żeby trafić na taki zespól po amputacji paliczka palca, tylko na stażystę który potrafił uciąć a szycie wykonał bym sobie lepiej sam w domu, mógł przecież przekierować mnie do szpitala który pełnił w danym dniu ostry dyżur, nawet mnie nie poinformował o takich oddziałach byłem w stanie sobie dojechać na własny koszt rozpacz
~EDB
2020-11-14 13:46:52
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niesamowici lekarze!!! BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!!
~Kazimierz57
2020-11-10 18:12:05
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 4
Przed całym zespołem tych wspaniałych ludzi CHYLĘ CZOŁA ! Panowie wyrazy uznania a pacjentowi szybkiego powrotu do zdrowia.
~Gonia
2020-11-10 17:46:16
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratulacje dla lekarzy i życzenia zdrowia i pełnej sprawności dla pacjenta. A dla szpitala przy ul. Borowskiej szczere wyrazy politowania...
~Jan Kowalski
2020-11-09 23:33:39
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wyrazy szacunku dla zespołu lekarzy! Z mediów wiadomo, iż nie po raz pierwszy dr Domanasiewicz nie stawia sobie ograniczeń
~Emeryt 1937
2020-11-09 21:51:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratulacje dla Zespołu Lekarzy !! Szczególne podziękowanie dla Dra Adama Damanasiewicza,który był moim lekarzem leczącym /w Szpitalu w Trzebnicy/,po wypadku samochodowym w 2000 roku.Miałem ciężki wypadek,obecnie jestem zdrowy.
~Sabrina
2020-11-09 19:51:57
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 10
Duża strata dla szpitala na Borowskiej, wybitni specjaliści. Czyżby dyrektor musiał ulec naciskom z góry?
~benio
2020-11-09 19:26:57
z adresu IP: (91.220.xxx.xxx)
Ocena: -9
otwieram lodówkę a tam chirurdzy z borowskiej, miejcie już litość.
~Maax
2020-11-09 18:46:10
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ponikowski i wszystko jasne. To podobne do doktora Pasikonika.
~RENATA
2020-11-09 14:07:15
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 7
WIELKIE BRAWA DLA TAK WSPANIAŁYCH LEKARZY,DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA MIASTO KONIN.
~NIC NOWEGO
2020-11-09 14:01:01
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Takie operacje lekarze z Trzebnicy przeprowadzają od ponad 40 lat
~Albert
2020-11-09 13:55:32
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 3
Powszechnie wiadomo, że dr Domanasiewicz jest geniuszem a rektor Ponikowski tylko i aż świetnym rzemieślnikiem z dużą ilością publikacji, którą się szczyci.Reasumując tu chodzi o zwykłą ludzką/męską zazdrość.Inne, rozpowszechniane przez rektora Ponikowskiego powody to zwykła "ściema"jak mówi młodzież.