Stanisław Huskowski o kardynale Gulbinowiczu: Wielki bohater ze skazą

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-11-18 08:44 | Zmodyfikowano: 2020-11-18 08:45
A|A|A

fot. RW

W piątek zostanie odprawiona msza żałobna w intencji kardynała Henryka Gulbinowicza. Odbędzie się w kościele Uniwersyteckim przy pl. Nankiera we Wrocławiu. Henryk Gulbinowicz zmarł w poniedziałek, miał 97 lat. Niedawno Stolica Apostolska nałożyła na niego karę. Został pozbawiony insygniów biskupich. Nie może więc mieć pogrzebu w katedrze.

Pytaliśmy w Rozmowie Dnia Radia Wrocław Stanisława Huskowskiego, legendę wrocławskiej Solidarności, jak będzie wspominał księdza kardynała. Huskowski mówił na naszej antenie, że nie możemy całkowicie zapomnieć o wielkich dokonaniach kardynała:

Posłuchaj rozmowy:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Oko
5 min. temu
z adresu IP: (24.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pseudo soldarnosciowcy! “Opozycja” !ha,ha, klamali, klamia, I beda opowiadac bzdury, bo siedza w gnoju po uszy!
~Ciszej nad ta trumna!
10 min. temu
z adresu IP: (24.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co w Polsce dalej sie sledzi? Komuchy moga gadanie , klamac ile chciala i jak chca
~jadwiga
2020-11-20 23:33:30
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mam wielkie uznanie do kardynała Gulbinowicz. Był zawsze otwarty na człowieka, nikogo nie pomijał, zawsze słuchał i starał się pomóc. To go wyróżniało wśród biskupów, którzy traktowali człowieka z góry. Kardynał nie tylko słuchał ale jak ktoś mu dał jakieś materiały to wszystko przeczytał a nie wyrzucał do kosza. To zupełnie niespotykana cecha. Był człowiekiem mądrym i oczywiście miał wielkie zasługi dla Miasta i dla Polski. Dostał za to uhonorowany. kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Prawie każde małżeństwo by padło gdyby wyciągać rożne grzechy ciała z przeszłości na forum rodziny.
~pandemik
2020-11-19 11:01:34
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: -1
Kurcze, to niebywałe jak głupie decyzje rządu wstrzymują nasze życie...Nie pozwolić kibicom chodzić na mecze...nie pozwolić chodzić na siłownie...Ale do sklepów, do kościoła, do autobusu wsiąść można...Sklep, kościół, autobus otwarte są codziennie, a mecz rozgrywane są raz na 1/2 tygodnie. Bez sensu! Zresztą o czym my mówimy - te decyzje są rozporządzeniami, a zgodnie z konstytucją, żeby przestrzegać tych rozporządzeń, to - zgodnie z konstytucją - musi to być zrobione ustawą...ale kto na to zwraca uwagę...
~Komentarz został usunięty
2020-11-19 07:49:10
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~to ścierwo
2020-11-19 02:02:09
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 0
nadaje ?
~KONRAD
2020-11-19 00:43:00
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Szanowna Redakcjo po raz drugi zwracam uwagę na błąd: kościół Uniwersytecki pw.św. Imienia Jezus jest na pl. Uniwersyteckim,nie na pl.Nankiera.Na pl. Nankiera jest katedra greko-katolicka(unicka) pw.św.Wicentego i św. Jakuba
~Bezpartyjny obiektywny
2020-11-18 17:26:00
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -4
Niśmiało przypomnę jednak,że odszedł człowiek i może choć trochę ciszej nad tą trumną.
~Bodzio1
2020-11-18 17:04:45
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 4
Za swoje czyny powinien być osądzony przez historię..Współpraca z S.B to jeszcze można tłumaczyć czasami w jakich żył,ale to co robił młodym ludziom niewybaczalne P.Huskowski.
~Skaza ??
2020-11-18 16:15:48
z adresu IP: (194.242.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ciekawa interpretacja Huskowskiego. Przestępstwo nazywa "skazą". No genialnie wprost, genialnie. Nie dziwota, że kler przy tych wszystkich rządach ma się rewelacyjnie, niczym świnie przy korycie. Co roku ideologia katolicka kosztuje nas wszystkich ponad 20 MLD (miliardów). A jakbyśmy te pieniądze przeznaczyli na ochronę zdrowia i szkolnictwo ??
~CO PAN HUSKOWSKI
2020-11-18 14:28:02
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -10
Zrobił dla Wrocławian? Może wprowadził komunikację darmową dla młodzieży, studentów i ludzi mało zarabiających? A może stworzył setki miejsc pracy? A może uruchomił dodatkowe przychodnie i szpitale, które Platforma zamykała? A może wprowadził zakazy eksmisji dla osób samotnych i bezdomnych. A może przystosował noclegownię dla bezdomnych kobiet we Wrocławiu? Proszę napisać, co Huskowski zrobił dla zwykłych Wrocławian?
~Wiadomo
2020-11-18 13:02:18
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Franciszek podjął taką decyzję na podstawie przesłanego wniosku wrocławskiej Kurii.
~mir
2020-11-18 12:47:17
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
No właśnie.Bardzo cenna wypowiedź S Huskowskiego,A ja powtórzę, co już zostało przeze mnie wcześniej tu napisane, że nie wiem, czy nie większym nawet, niż owe mityczne 80 milionów,DZIEŁEM sygnowanym przez Kardynała, był ARCYBISKUPI KOMITET CHARYTATYWNY (AKCh )DZIEŁO niezaprzeczalnie WIELKIE, nigdy nie przedawnione i niczym nie skompromitowane .AKCh pod jego PATRONATEM działał od początku stanu wojennego przez wiele lat , niosąc pomoc uwięzionym, internowanym, represjonowanym i ich rodzinom. Pomoc wszechstronną :materialną, duchową, prawną,zdrowotną itd. Oczywiście to była przede wszystkim i po stokroć ZASŁUGA tych dziesiątków (czy więcej) LUDZI ze środowisk :akademickiego (sic!), artystycznego(sic!), prawniczego, lekarskiego itp., ludzi kompetentnych, oddanych, bezinteresownych, patriotycznych, odważnych i wiernych, którzy to świetnie pomyśleli i zbudowali struktury,oddawali swój czas i siły oraz umiejętności, ale Kardynał to wsparł swoim niewątpliwym autorytetem, PATRONATEM i dzięki temu ci LUDZIE mogli uczynić DLA INNYCH wiele DOBRA, o którym dziś mało kto mówi.
~georgius
2020-11-18 12:40:35
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 13
Czekamy aż głos zabierze Rafał Dutkiewicz, ledwie forpoczta się odezwała, teraz czas na miszcza. Raffi, jedziesz!!!
~Ateista
2020-11-18 12:14:40
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 26
Stanisław Huskowski jest dla mnie dość nieciekawym politykiem, ale tym wywiadem zyskał mój duży szacunek.
~zxv
2020-11-18 09:34:50
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -51
To się "skaza" nazywa??? A bohaterstwo też trzeba jeszcze prześwietlić - z dokumentami.
~Realista
2020-11-18 09:22:18
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 15
Stanisław Huskowski mądry człowiek, udzielił mądrej wyważonej wypowiedzi. Prowadzący jak zwykle pytania tendencyjne.