Jacek Głomb i legnicki Nowy Rok, Królowa w Pantomimie, Mariusz Dziubek i NOD (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-01-07 15:07 | Zmodyfikowano: 2021-01-07 15:08
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Sprawdzony artysta i organizator, niezwykle aktywny zwłaszcza w tej drugiej roli w czasie pandemii. Ale 2021 rok jest rokiem niepewności. Drużyna Modrzejewskiej (i nie tylko) wprawdzie namawia zarząd województwa do odstąpienia od pomysłu konkursu na szefa legnickiego teatru, na razie jednak bez reakcji. Tymczasem w Legnicy kolejne premiery i plany, w sobotę drugi odcinek serialu '5.0'.

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy też pracują, intensywnie, nad premierą. 'Królowa' będzie spektaklem podwórkowym (podwórko przy Dębowej), opartym na 'Królowej śniegu' Andersena. Rozmawiamy z Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą, obie grają w przedstawieniu, Agnieszka Charkot jest też autorką scenariusza.

 

Mariusz Dziubek, szef Narodowej Orkiestry Dętej. Od półtora roku działa ten zespół w Lubinie, ostatnio w internecie pojawił się noworoczny prezent, koncert z udziałem Aleksandry Kurzak. A tego, jak Ravelowskie 'Bolero' brzmi w wersji na dęte, wręcz trzeba posłuchać! Zatem rozmawiamy i słuchamy.

 

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama