Uwaga kierowcy! Dziś znów ślisko na drogach

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2021-01-31 08:45 | Zmodyfikowano: 2021-01-31 10:23
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Drogi w regionie, choć w przeważającej większości odśnieżone i czarne, mogą zaskoczyć cienką warstwą lodu. Szczególnie tam gdzie nie dotarły jeszcze poranne promienie słońca. Warto zachować dystans i dostosować prędkość, bo stan nawierzchni potrafi się zmieniać nawet co kilka metrów. Poza tym na trasach panuje niewielki ruch i praktycznie brak utrudnień. Wybierając się na wycieczkę w góry, warto zabrać łańcuchy dla samochodu, a dla siebie raczki oraz kije i dokładnie przygotować trasę.

Prawdziwy tłok panuje dziś na drodze prowadzącej do Przełęczy Jugowskiej w Górach Sowich . Policja musiała ograniczyć dostęp dla samochodów i czasowo zamyka drogę na odcinku Kamionki - Przełęcz Jugowska. Zmotoryzowani turyści są zachęcani do zmiany celu swoich wycieczek. A przynajmniej miejsca postoju pojazdów.

Warto też pamiętać, że mając problemy z uruchomieniem silnika, w wielu miastach poza pomocą drogową, z ratunkiem może nam przyjść Straż Miejska, która posiada specjalne urządzenia wspomagające rozruch zmrożonego auta.

Drogi czarne, przejezdne, ale w wielu miejscach pokryte cienką warstwą lodu są też w Zagłębiu Miedziowym. Od nocy po regionie krąży około 250 pługów i piaskarek.

- Nie jesteśmy w stanie pojawić się na każdej trasie - zastrzega Paweł Rachoń, kierowca jednego z wozów odśnieżających.

Zdecydowanie gorsza sytuacja na drogach powiatowych i gminnych. Kierowcy skarżą się, że - ze względu na oblodzenia - bardzo trudno przejechać z Chocianowa do Gromadki.


fot. ITS Legnica

fot. UM Lubin

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama