Józefina: Unoszę się na chmurce

Michał Kazulo | Utworzono: 2021-02-04 22:25 | Zmodyfikowano: 2021-02-04 22:27

Pierwszy singiel artystki “Wilcze Serce” to opowieść o dziewczynie, która gna za spełnieniem, To piosenka o kobiecej sile i zatraceniu w namiętności, o porzuceniu starej. ludzkiej wersji siebie. Tekst do piosenki napisała Anita Lipnicka, a muzykę sama artystka wraz z polskoszwedzko-kanadyjskim teamem producenckim. Za reżyserię i zdjęcia do klipu odpowiedzialny jest Adam Romanowski, mający na swoim koncie współpracę z czołowymi, polskimi artystami. 

Nowe utwory Józefiny łączą w sobie proste i zapamiętywalne melodie oraz eklektyczne aranżacje. W piosenkach nie brakuje akustycznych i elektronicznych barw, a gitarowe brzmienia mieszają się ze światem muzyki klasycznej czy vintage. Teksty są pełne tęsknoty i namiętności, miejskich kolorów i smaków, gdzie rzeczywistość miesza się z magią. Najtrafniejszym określeniem dla stylu jaki proponuje Józefina jest nowoczesny, eklektyczny artpop.

Józefina jest znana słuchaczom jako wokalistka Varius Manx, występowała z Piotrem Rubikiem jako solistka oraz grała w teatrze Studio Buffo. W 2007 zwyciężyła w Opolskich Debiutach oraz finale programu Szansa na Sukces.

POSŁUCHAJ WYWIADU:

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.