Jeleniogórski szpital wznowił porody rodzinne

GN, PAP | Utworzono: 2021-02-23 13:40
A|A|A

fot. Facebook

Dyrektor jeleniogórskiego szpitala Nikolaj Lambrinow wskazał, że porody rodzinne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. „W tym roku będą odbywać się one na wyjątkowych warunkach. W trosce o komfort i bezpieczeństwo pacjentki, osoby towarzyszącej oraz personelu medycznego, osoba chcąca uczestniczyć przy porodzie musi m.in. wypełnić specjalną ankietę oraz poddać się testowi antygenowemu lub testowi PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2” – powiedział dyrektor.

Władze szpitala sugerują, aby przygotowania do porodu rodzinne rozpocząć na 14 dni przed planowanym porodem i maksymalnie ograniczyć swoje kontakty z innymi osobami.

Pacjentki oraz ich osoby towarzysząc w dniu porody powinni zgłosić się na SOR jeleniogórskiego szpitala, gdzie zostaną podani testom na obecność koronawirusa. „Jeśli obydwa wyniki są negatywne, a lekarz z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego nie stwierdzi innych przeciwwskazań, osoba towarzysząca będzie mogła być obecna podczas porodu” - podano w komunikacie jeleniogórskiego szpitala.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama