LITERATURA W RWK: Spragnieni Anny Szafrańskiej, Pola od Magdy Zarębskiej, Biblioteka Różewicza i Saperzy Politowskiego [PODCAST]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-02-25 09:39 | Zmodyfikowano: 2021-02-25 18:35
A|A|A

Okładka książki Bogusława Politowskiego

Dziś w audycji książkowej RWK:

Godz. 15.15 Maria Deskur - szefowa wydawnictwa Burda Książki, które tuż przed startem programu ogłosiło zmianę nazwy od kwietnia na "Wydawnictwo Słowne". Porozmawialiśmy o powodach zmiany i najbliższych planach wydawniczych.

Godz. 16.15. Magda Zarębska. W spokojnym Brzegu nagłe poruszenie: Julek i Martyna zastanawiają się, kim jest dziewczynka, która zamieszkała obok. Dlaczego nie reaguje na zaczepki i nie chce wyjść na podwórko? Wkrótce nadchodzi rok szkolny i Pola musi się zmierzyć z zainteresowaniem, które wzbudza... „Skąd jest Pola?" (Wydawnictwo Skrzat) to nowa książka wrocławskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży, tym razem to opowieść o przyjaźni, tolerancji oraz poznawaniu innych i siebie.

Godz. 17.00 Anna Janus. No to mamy potrójnego Różewicza. W listopadzie 2020 r. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza. W grudniu Rada Miejska Wrocławia, pragnąc uczcić 100 rocznicę urodzin Różewicza, Honorowego Obywatela Wrocławia, także ustanowiła rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza a kilka dni temu nadała imię Tadeusza Różewicza Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Godz. 17.45 Bogusław Politowski. „5/25 Saperzy w strefie śmierci" (Wydawnictwo Czarne. Czy naprawdę mylą się tylko raz? Bogusław Politowski, dziennikarz, korespondent wojenny, rozbraja w tej książce... tajniki saperskiej pracy, opowiadając o trudnej służbie tej formacji. Autor, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, opowiada o niebezpiecznej służbie polskich saperów i zadaniach bojowych, jakie wykonywali między innymi podczas misji w Afganistanie. Przybliża również pracę żołnierzy wojsk inżynieryjnych w czasie pokoju – kiedy trzeba np. wysadzić zator lodowy na rzece czy usunąć powojenny niewybuch.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama