W złotoryjskim szpitalu rusza Dzienny Dom Opieki Medycznej

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2021-03-15 09:24 | Zmodyfikowano: 2021-03-15 09:25
W złotoryjskim szpitalu rusza Dzienny Dom Opieki Medycznej - zdjęcie ilustracyjne: Patrycja Dzwonkowska
zdjęcie ilustracyjne: Patrycja Dzwonkowska

Pacjenci złotoryjskiego szpitala będą mogli skorzystać z Dziennego Domu Opieki Medycznej. Wszystko w ramach programu DDOM finansowanego ze środków unijnych. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już w sierpniu. Podczas dziennego pobytu beneficjenci programu będą korzystać między innymi z rehabilitacji, warsztatów terapii zajęciowej, konsultacji z psychologiem i dietetykiem. - Udział w projekcie dla każdej z osób to 30 dni - tłumaczy Jolanta Klimkiewicz, prezes spółki Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka w Złotoryi:

- Można ten okres przedłużyć jeżeli będzie taka potrzeba. Ten pobyt będzie ośmiogodzinny i w tym czasie będziemy się zajmować właśnie i rehabilitacją i różnymi zajęciami. Każda osoba dostanie śniadanie, obiad, podwieczorek także full wypas - mówi Jolanta Klimkiewicz.

Z programu może skorzystać 140 chorych, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przebywali na którymkolwiek z oddziałów złotoryjskiego szpitala i po wypisaniu wciąż wymagają opieki specjalistów:

- Ten pobyt ma tym osobom zapewnić jakby kontynuację, może nie do końca leczenia, ale takiej opieki post szpitalnej. Rehabilitacja, warsztaty terapii zajęciowej, konsultacje z psychologiem, z dietetykiem - dodaje  Jolanta Klimkiewicz.

Programem są objęte także rodziny pacjentów. W ramach programu szpital planuje zakupić sprzęt i dokonać adaptacji pomieszczeń na parterze budynku. Pierwsze przyjęcia planowane są w sierpniu. Program DDOM jest finansowany z funduszy unijnych.

Wartość projektu to nieco ponad 3 miliony złotych. DDOM ma funkcjonować do końca lipca 2023.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.