Dolnośląskie uczelnie zawodowe pod lupą Najwyższej Izby Kontroli

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2021-04-09 05:56 | Zmodyfikowano: 2021-04-09 05:57
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: fot. RW

Publiczne uczelnie zawodowe kształcą nie zawsze w tych kierunkach, które interesują pracodawców. Studia dualne należą do rzadkości. Kuleje także polityka podnoszenia kwalifikacji pracowników dydaktycznych - to wnioski pokontrolne NIK. Mówi o tym Marcin Kaliński, pełniący obowiązki dyrektora wrocławskiej delegatury NIK:

Kontrolerzy sprawdzali organizację i funkcjonowanie czterech publicznych uczelni zawodowych w województwie dolnośląskim. Jakie jeszcze uwagi znalazły się w raporcie?

NIK stwierdził także, że nie prowadzono studiów wspólnych z innymi uczelniami, zaś studia dualne (nauka równolegle z praktyką zawodową) prowadzono w niewielkim zakresie, pozbawiając tym samym przyszłych pracowników możliwości dostosowania praktycznych umiejętności do potrzeb pracodawców.

Negatywnie oceniona została działalność Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Rektor uczelni, prof. Wioletta Palczewska tłumaczy, że w kontrolowanym okresie nie była ona jeszcze rektorem uczelni i potraktowała raport NIK-u, jako audyt otwarcia i wprowadziła prace naprawcze:

Rektor dodaje, że osoby odpowiedzialne za zaniedbania nie są już pracownikami tej uczelni.

Kontrola obejmowała działalność uczelni w latach 2018-2020.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama