Dźwięki Świata: rozmowa z Dagą Gregorowicz i Daną Vynnytską [podcasty]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2021-04-11 20:01 | Zmodyfikowano: 2021-04-11 20:06
A|A|A

fot. Radio Wrocław Kultura

Jak to jest, że w czasie, gdy w muzyce powstającej podczas pandemii jest dużo złości, lęku i niepokoju, powstaje album pełen dobrych życzeń i nadziei? O źródłach nadziei i swoich życzeniach opowiadają Daga i Dana z DAGADANY.

Kolędy to nie tylko pieśni śpiewane z okazji Bożego Narodzenia. Pieśni życzeniowe mają źródła w czasach przedchrześcijańskich. Dana opowiada o pracy detektywistycznej, której efektami są teksty na ich piątym albumie "Tobie".

W utworach na albumie "Tobie" jest zarówno folk, jak i jazz, elektronika, nawet techno, smooth jazz... O aranżacjach mówi Dana Vynnytska. Daga opowiada o swoim rozwoju w muzyce elektronicznej.

Scenariusze klipów wideo, dzielenie się intymnością życia muzyka w czterech ścianach podczas pandemii. Artystki uchylają kulisy opowieści w klipie "Inaczej".

O spotkaniu z muzykami fińskiego zespołu Suistamon Sahko i nawiązanej współpracy opowiada Daga Gregorowicz.

Podczas audycji Dźwięki Świata zabieram Was w podróż, w której świat staje się miejscem bez granic. Muzyka z różnych kontynentów, kultur, tradycji łączy się w nową całość, obalając mity, że muzyka o etykietce ethno jest tylko dla koneserów.

Słuchamy muzyki współczesnej, gatunków takich jak elektronika, jazz, acid jazz, soul itd. w połączeniu z muzyką tradycyjną, sięgającą korzeni. W audycji Dźwięki Świata szukamy niebanalnych połączeń, zaskakujących zestawień dźwięków z różnych stron świata, zdając sobie sprawę, że dla muzyki granice nie istnieją. Na antenie goszczą muzycy łączący w swojej twórczości różne nurty, eksperymentujący i wykazujący się szerokimi horyzontami. Tacy, którzy sięgają po tradycyjne brzmienia w celu nadania im nowej interpretacji, łączą tradycję ze współczesnością.

Audycja w każdą niedzielę od 17:00 o 19:00 w Radio Wrocław Kultura.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama