Rzeźnia nr 5, Planeta małp, wałbrzyski kryzys emocjonalny, światowa premiera (Rozmowy z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-04-15 14:11 | Zmodyfikowano: 2021-04-15 14:11
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

Marcin Liber - reżyser najnowszej premiery Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Spektakl wg 'Rzeźni nr 5', literackiego arcydzieła Kurta Vonneguta, jest już gotowy, ale pierwszą prezentację trzeba było odłożyć na później. Ale to nie jedyne najnowsze związki Marcina Libera z Wrocławiem, bo jest też plan na przedstawienie w Teatrze Polskim w Podziemiu. Co ma z nim wspólnego wrocławskie Zoo?

Tomasz Jękot, kierownik literacki Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Opowiemy o kryzysie emocjonalnym szaniawskiej sceny, kryzysie, który owocuje 27 spektaklami. I to tylko w kwietniu. A, i jest też nowa strona internetowa teatru.

Katarzyna Szyngiera wraz z aktorami Ireną Wójcik i Michałem Koselą przygotowuje premierowy duodram 'Przewodnik dla lewicy o prawicy'. Do zobaczenia już w ten weekend online.

Jarosław Thiel, szef Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, wirtuoz wiolonczeli, wicedyrektor Narodowego Forum Muzyki, wielki znawca muzyki sprzed wieków i jej niestrudzony poszukiwacz. Dwa nowe albumy: jeden ze światową premierą nagraniową utworu Józefa Elsnera, drugi również z dziełami polskich kompozytorów: Kurpińskiego (znów światowa premiera), Dobrzyńskiego, Moniuszki. Jak zwykle, rozmawiamy i słuchamy fragmentów.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama