Muzyczna Żonglerka w RWK: Michał Zygmunt, Bartosz Boro Borowski, Sea Saw, Łukasz Suchy[PODCASTY]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2021-04-20 22:52 | Zmodyfikowano: 2021-04-20 22:57
A|A|A

fot. mat. prasowe Sea Saw

"Lemkos" to nowe wydawnictwo Michała Zygmunta. Płyta jest kontynuacją projektu prowadzonego wspólnie - przed kilku laty - z łemkowskimi muzykami. Dolnośląski bard, kompozytor i orędownik odrzańskiej natury, opowiada o swoich płytach i miłości do rzeki.

"Muzyczna żonglerka" regularnie kieruje uwagę na trójmiejską scenę muzyczną - przed pandemią zespoły znad Bałtyku często koncertowały we Wrocławiu. Tym razem zaprosiliśmy Bartosza "Bora" Borowskiego z Why Bother?. Właśnie ukazała się debiutancka płyta post hard core'owej grupy - efekt współpracy wielu artystek i artystów. "Boro" to nie tylko muzyk, lecz animator sceny trójmiejskiej i uczestnik wielu muzycznych przedsięwzięć. Oto z nim rozmowa.

Sea Saw - ich warto zapamiętać. Są młodą progresywno psychodeliczną formacją, mocno osadzoną na trójmiejskiej scenie muzycznej i czerpiącą z jej doświadczeń. Sea Saw czyli Dawid, Piotr, Maksymilian i Kamil, mają na koncie debiutancką płytą, a w głowie wiele nowych pomysłów. Gościliśmy ich w poniedziałkowej audycji.

Jedna z płyt wydanych przez wrocławski label "Suche Fakty" otarła się prestiżową nagrodę radia BBC 3, a kolejne wzbudzają rezonans wśród miłośników field recordingu. Posłuchajcie, co ma do powiedzenia o swojej pracy i pasji kolekcjonera dźwięków, stojący za wytwórnią, Łukasz Suchy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama