Już niedługo ruszy rekrutacja do wałbrzyskich szkół średnich. W tym roku dni otwarte tylko zdalnie

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2021-04-21 07:11 | Zmodyfikowano: 2021-04-21 07:14
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska (zdjęcie ilustracyjne)

1. Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu postanowiło przenieść je do internetu. Wirtualne Dni Otwarte startują w piątek 23 kwietnia o godzinie 11, mówi Oksana Citak, dyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu:

A warto dodać, że 1. liceum jako jedno z nielicznych w regionie oferuje międzynarodową maturę, która jest niezwykle wymagająca. Na czym polega i jak duże to wyzwanie - o tym będą opowiadać nauczyciele, uczniowie i absolwenci:

Alternatywę proponuje też wałbrzyski ENERGETYK. To prezentacje online prowadzone w trakcie e-lekcji godziny wychowawczej, tłumaczy Ryszard Janas, dyrektor ENERGETYKA:

Wałbrzyski zespół szkół politechnicznych dopasowuje swoje profile do potrzeb na rynku pracy. Wśród kierunków kształcenia znajdziemy: informatykę, elektronikę, reklamę, odnawialne źródła energii, oraz najnowszy: automatykę, dodaje dyrektor:

Co ważne dla samych zainteresowanych wyborem swojej ścieżki edukacji - szkoły dopasowują swoją ofertę do potrzeb przyszłości. Tak jest nawet na profilach sportowych, przekonuje Bogusław Kuta, dyrektor 4. Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu:

Wśród kierunków edukacji znajdziemy też klasę integracyjną o profilu blogersko-artystycznym, która będzie w sobie łączyć elementy kultury, komunikacji wizerunkowej czy dziennikarstwa. Od kilku lat szkoła ma też trzy klasy mundurowe, w tym jedną z certyfikatem Ministerstwa Obrony Narodowej, dodaje dyrektor:

Przed wałbrzyskimi szóstoklasistami nie lada wyzwanie. Przeglądając oferty szkół, warto zwrócić uwagę na terminy rekrutacji. Te w zależności od profilu mogą się różnić. Szczególnie w klasach specjalistycznych jak profil przygotowania wojskowego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama