Wałbrzyska filia Politechniki Wrocławskiej coraz bardziej atrakcyjna dla studentów

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2021-04-28 14:16 | Zmodyfikowano: 2021-04-28 14:17
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Jest to podyktowane m.in potrzebami rynku pracy - mówi dyrektor filii Andrzej Figiel:

Obecnie dyplomy ukończenia uczelni niczym nie różnią się od tych, które otrzymują studenci uczelni we Wrocławiu. Część zajęć jest realizowana w Wałbrzychu, a te laboratoryjne - we Wrocławiu.

- Po ukończeniu wymienionych kierunków nie ma problemów ze znalezieniem pracy - zapewnia rektor Arkadiusz Wójs. Potwierdza to także Robert Wróbel, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu:

Z kolei dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego - podczas spotkania - zaapelowała do władz uczelni, aby powrócić do dawnego modelu współpracy, w którym uczelnie wyższe ściślej wspierały dydaktycznie szkoły średnie.

Mechanika i Budowa Maszyn, oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji - to wiodące kierunki kształcenia w wałbrzyskiej filii Politechniki Wrocławskiej. Od przyszłego roku akademickiego prawdziwym hitem ma być Informatyka Techniczna. Obecne kierunki zostały przygotowane m.in we współpracy z firmami z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha:

Studia w filii w Wałbrzychu mogą być też szansą dla osób dla których nie wystarczy miejsc na uczelni we Wrocławiu. Jednak jak zapewnia dyrektor filii - Andrzej Figiel - studenci z Wałbrzycha nie tylko otrzymają taki sam dyplom, ale też mogą liczyć na równie wysoki poziom kształcenia:

- dodaje optymistycznie - rektor Arkadiusz Wójs. Politechnika zachęca także swoim akademikiem, a Gmina Wałbrzych zapewnia, że chętnie pomoże także wykładowcom, którzy zechcą przeprowadzić się do Wałbrzycha.

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama