Startuje Festiwal Silesius, Filip Zawada o nowej powieści, Wojciech Browarny o Rózewiczu i Wojaczku oraz wieczór w kuchni świata [POSŁUCHAJ]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-05-13 18:05 | Zmodyfikowano: 2021-05-13 18:36
A|A|A

Okładka książki Filipa Zawady

W ostatniej audycji książkowej RWK gościli:

Waldemar Mazur – 17 maja rozpocznie się 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius. Tegoroczna edycja odbywa się w Roku Tadeusza Różewicza, w setną rocznicę urodzin poety, program festiwalu będzie więc w dużej mierze poświęcony właśnie autorowi „Niepokoju". Gościem honorowym tym razem będzie Litwa, czekają nas też poetyckie akcenty bułgarskie i czeskie. O szczegółach opowiedział Waldemar Mazur z z Wrocławskiego Domu Literatury, organizatora jednego z najważniejszych poetyckich wydarzeń w Polsce.

Filip Zawada„Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna", powieść, która się niedawno ukazała, to kolejna, czwarta już prozatorska książka wrocławskiego autora, także poety (ma na koncie siedem tomików wierszy), muzyka, fotografa i performera. Poprzednie były nominowane do Nagrody Gdynia („Psy pociągowe", „Pod słońce było" Nagrody Nike („Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek" - Wydawnictwo Znak).

prof. Wojciech Browarny „Historie odzyskane. Literackie dziedzictwo Wrocławia i Dolnego Śląska" – tak się nazywa najnowsza książka profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, który zna i opisał dosłownie wszystkie literackie książki, w których po wojnie pojawia się Wrocław i Dolny Śląsk. Porozmawialiśmy też o niezwykłych archiwach Tadeusza Różewicza i Rafale Wojaczku, którego 50. rocznica śmierci właśnie minęła.

Ewelina Podrez-Siama– wrocławianka, która kocha podróże i dobre jedzenie. Tworzy przepisy na dania smaczne, zdrowe i kolorowe, które zawarła w dwóch książkach o diecie ketogenicznej, w tym najnowszej „Kuchnie świata w wersji keto" (Wydawnictwo Zwierciadło).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama