Łodzianie górą w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate we Wrocławiu

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2021-05-31 18:15 | Zmodyfikowano: 2021-05-31 18:15
A|A|A

fot. Akademicki Związek Sportowy

Gwiazdą zwycięskiej drużyny była Kinga Harast, brązowa medalista mistrzostw Europy do lat 21, która zdobyła dwa złote krążki w kumite indywidualnym kobiet powyżej 68 kg oraz, w parze z Julią Komorowską, w kumite drużynowym kobiet.

Również dwa złote medale wywalczył w kumite indywidualnym mężczyzn Maciej Gębka, piąty zawodnik mistrzostw Europy seniorów. Reprezentant Politechniki Wrocławskiej wywalczył również złoto w kumite indywidualnym oraz w kumite drużynowym mężczyzn, razem z Pawłem Sucharzewskim, Kamilem Bartoszewskim oraz Piotrem Słotą.

Akademickie Mistrzostwa Polski w karate

Klasyfikacja generalna
1. Politechnika Łódzka
2. Politechnika Wrocławska
3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kobiety

Kata indywidualne
1. Kamila Bracikowska (UPr Wrocław)
2. Anna Kowalska (ATH Bielsko-Biała)
3. Karolina Zelasko (AWF Wrocław)

Kumite drużynowe
1. Politechnika Łódzka (Julia Komorowska, Kinga Harast)
2. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Iga Butrym, Maja Krasowska)
3. Uniwersytet Warszawski (Maria Kerner, Maria Stranc, Katarzyna Krawiec)

Kumite indywidualne

kat. do 50 kg
1. Julia Sabiecka (UG Gdańsk)
2. Natalia Wcisło (PWr Wrocław)
3. Maria Kerner (UW Warszawa)

kat. do 55 kg
1. Natalia Kuzioła (PG Gdańsk)
2. Magdalena Kruczek (UMed Wrocław)
3. Marta Dzielak (UKW Bydgoszcz)

kat. do 61 kg
1. Weronika Mikulska (AWF Wrocław)
2. Nikoletta Dzióba (AWF Wrocław)
3. Katarzyna Janikowska (UŚ Katowice)

kat. do 68 kg
1. Wiktoria Grejner (UO Opole)
2. Natalia Szponder (PO Opole)
3. Marta Bogusław (UŁ Łódź)

kat. powyżej 68 kg
1. Kinga Harast (PŁ Łódź)
2. Iga Butrym (UPr Wrocław)
3. Urszula Tokajuk (PB Białystok)

Mężczyźni

Kata indywidualne
1. Maksymilian Szczypkowski (PWr Wrocław)
2. Mikołaj Dobrzyński (AWF Katowice)
3. Łukasz Sulejczak (AWF Warszawa)

Kata drużynowe
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Krzysztof Niedolistek, Łukasz Sulejczak, Jakub Kosiński)
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Łukasz Rączkowski, Danylo Petriv, Piotr Rączkowski)
3. Politechnika Poznańska (Tadeusz Kulikowski, Mateusz Urbaniak, Jędrzej Ślachciak)

Kumite drużynowe
1. Politechnika Wrocławska (Paweł Sucharzewski, Maciej Gębka, Kamil Bartoszewski, Piotr Słota)
2. Politechnika Gdańska (Jan Wojdakowski, Filip Wendt, Karol Chwarszczyński)
3. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Marcin Krykowski, Jonathan Kujawa)

Kumite indywidualne

kat. do 60 kg
1. Jakub Słota (AWF Wrocław)
2. Marcin Jaskulski (PP Poznań)
3. Alexandr Tkachyov (UJ Kraków)

kat. do 67 kg
1. Jonatan Kujawa (UPr Wrocław)
2. Michał Janczewski (PŁ Łódź)
3. Karol Chwarszczyński (PG Gdańsk)

kat. do 75 kg
1. Szymon Stawiarski (PŁ Łódź)
2. Szymon Lasota (PŁ Łódź)
3. Jan Bielawski (UW Warszawa)

kat. do 84 kg
1. Piotr Słota (PWr Wrocław)
2. Filip Wendt (PG Gdańsk)
3. Julian Krajcer (ZUT Szczecin)

kat. powyżej 84 kg
1. Maciej Gębka (PWr Wrocław)
2. Dawid Fortuniak (AWF Wrocław)
3. Jakub Dynda (PŁ Łódź)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama