Kidawa-Błońska: Program Platformy? Nie wiem, dlaczego nie ma go na naszej stronie

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-06-10 09:33 | Zmodyfikowano: 2021-06-10 09:36
A|A|A

fot. RW

"Największym naszym problemem w ostatnim czasie była pandemia, która zatrzymała nas w takim dobrym pędzie, dobrych relacjach z wyborami. Byliśmy rozpędzeni w działaniu. To był nas największy problem. Brak bezpośredniego kontaktu z wyborcami" - mówiła o przyczynach niskiego poparcia w sondażach Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej wskazała, że pandemia się kończy i wraz z nią kondycja Platformy się poprawi:

Nasz dziennikarz zadał sobie trud, żeby znaleźć na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej aktualny program wyborczy Platformy Obywatelskiej. Tam można znaleźć program, jednak z 2019 roku, który otwiera zdjęcie teraz już byłego szefa PO Grzegorza Schetyny. Czytamy też w nim, że publikacja dostępna jest również na stronie www.koalicjaobywatelska.pl i ta strona nie odpowiada.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że nie wie dlaczego aktualnego programu nie ma na stronie internetowej. Jej zdaniem aktualny program już powinien tam być i zapyta dlaczego go tam nie ma. Jako jeden z najważniejszych punktów nowego programu, po pandemii koronawirusa, wskazywała m.in. zmiany w systemie służby zdrowia:

Wicemarszałek Sejmu dodała też, że PO proponuje także w nowym programie zmiany w systemie edukacji i wzmocnienie samorządów:

- Tych rozwiązań mamy bardzo dużo, więc jeżeli ktoś mówi, że Platforma nie ma programu, to ja tylko mogę się uśmiechnąć i powiedzieć, że ktoś nie zadał sobie trudu, żeby to poznać - mówiła Kidawa-Błońska. Na pytania, dlaczego na stronie platforma.org można znaleźć program wyborczy tylko z 2019 roku, dodała, że wyborcy mogę znaleźć wszystkie propozycje programowe na Facebooku. - Może jeszcze to nie jest zbyt dokładnie komunikowane. Teraz kiedy możemy bezpośrednio spotykać się z ludźmi, bezpośrednio jeździć, będziemy bardzo precyzyjnie to za chwile wszystkim dokładnie tłumaczyć, tak żeby dotrzeć do każdego Polaka w naszym kraju - dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posłuchaj całej rozmowy:


(
źródło: platforma.org)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~młoda
2021-06-13 19:55:30
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Nigdy więcej zdradzieckiej platformy...
~Za miskę ryżu
2021-06-13 16:45:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
to się zapie...alało za Komorowskiego (3 zł na godzinę). Pensje 1200 złotych. Źle zawsze było kiedy rządzili liberałowie. O tym ile zarabiało się za Wałęsy i Balcerowicza już nie wspomnę.
~karzeł żoliborski
2021-06-13 13:41:47
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -2
Mateusz Morawiecki (od 10 października Mateusz M.): ,, Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap…ać za miskę ryżu’’
~PIS znów góruje
2021-06-11 11:24:35
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Największe poparcie w sondażach utrzymujące się od 6 lat! Tak mocnego rządu jeszcze nie było. PIS - góruje bo ludziom żyje się lepiej. Jestem przekonany, że wygrają kolejne wybory. I tak trzymać!
~obajtek
2021-06-11 00:26:22
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -8
To jest koniec platformy, a pis już się kończy bo się zorientowali konsekwencji swoich działań, stąd wybory 10 października. ***** ***!
~Platformo !
2021-06-10 22:03:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Chcesz wygrać wybory za 20 lat? 1. Ułóż program prospołeczny i wspierający polskie rodziny. 2. Zmień polityków, bo totalnie cię kompromitują. 3. Zerwij z liberalizmem, bo to program wyłącznie dla bogatych, a tych w polskim społeczeństwie jest garstka. 4. Całkowicie wymień kastę sędziowską, bo bez tego ani rusz.
~Teleporada
2021-06-10 17:59:18
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 2
czy łuna jest wyszczepiony
~Wiesław
2021-06-10 16:10:27
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: 6
kodawa końska gdyby natura chciała to byś prezydentka została antypolska szczujnio
~Boss
2021-06-10 15:56:31
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Platforma Obywatelska - co za katastrofa!
~Wiesław
2021-06-10 12:23:04
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -7
Jarosław Polskę zbaw!
~fachowiec
2021-06-10 12:11:54
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 14
Programu nie ma na stronie, bo go nie ma w ogóle, już tak od 6 lat. W PO nie ma już żadnej siły, energii ani wizji, umierajcie i zwolnijcie miejsce na scenie politycznej tym którym się chce.
~Wrocek
2021-06-10 12:09:34
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 17
Przecież mają program mieszczący się w jednym zdaniu : "Odsunąć PiS od władzy." Więc co tu publikować na stronie ?
~...
2021-06-10 11:35:49
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 7
"...Największym naszym problemem w ostatnim czasie była pandemia, która zatrzymała nas w takim dobrym pędzie, dobrych relacjach z wyborami. Byliśmy rozpędzeni w działaniu..." :D
~Lira
2021-06-10 11:11:44
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ale ładny byłby Prezydent czy Prezydenta ?
~Najlepszy program
2021-06-10 11:06:00
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 9
Powrót nędzy dla nierobów i złodziei
~Petru, Kidawa
2021-06-10 10:25:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Komorowski, Palikot..... kwiaty polskiej inteligencji.
~Clickbait
2021-06-10 10:14:52
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -15
Manipulacja pisowskiego radia wrocław, obrzydliwe, wstyd dla dziennikarzy
~Kto to jest?
2021-06-10 10:14:40
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
sorry, że pytam...