Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr, Muzyka, Białoruś (WIDEO, AUDIO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-06-17 12:53 | Zmodyfikowano: 2021-06-17 17:42
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

'Lu Mei - historia młodej wojowniczki' to najnowszy spektakl Centrum Działań Twórczych Kuźnia, działającego na Bielanach Wrocławskich. Na Scenie ATM. Reżyseruje Agnieszka Dziewa, którą znamy z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Novy Ruch Teatr.

Kolejna propozycja dla młodych widzów to premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek: 'Jaki ten świat jest wielki', wg baśni Andersena. Reżyseruje duet SKUTR, czyli Martin Kukučka i Lukáš Trpišovský. Obsada gwiazdorska, m.in. Agata Kucińska, Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Mazoń.

Trwa Przegląd Piosenki Aktorskiej. Koncert finałowy zapowiada się szczególnie. Zwycięzca sprzed dwóch lat Ralph Kaminski zaśpiewa piosenki Kory. Wcześniej nam o nich opowie.

Teatr Ad Spectatores w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym prowadzą 'Śledztwo'. To spektakl na podstawie powieści Stanisława Lema. Z tym, że tutaj występują wyłącznie aktorki obu teatrów. W studiu Aleksandra Dytko-Masztalska i Zina Kerste.

Po raz pierwszy w naszym radiu Fundacja ART JTM, przedsięwzięcie młodych artystów, mająca w dorobku sporo już projektów teatralnych. Najnowszy przed nami. Wieloobsadowe 'Powroty' pokażą w Centrum na Przedmieściu. Z ważnym udziałem muzyki. Scenariusz i reżyseria Michał Jagodziński.

Paweł Palcat przed piątkowym koncertem laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Finałowe zmagania będzie można zobaczyć w Teatrze Muzycznym Capitol i online. A znając kreatywność Pawła, będą inscenizacyjne niespodzianki.

Wieczór z Kulturą, a w nim m.in. o Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej. Większość wydarzeń odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Seanse, warsztaty, czytania, spotkania. Już w weekend.

Zapowiadamy też prezentacje spektaklu 'Fanny i Aleksander' Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, online, w piątek, w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama