LITERATURA W RWK: Raster, Osaczeni i muszkieterowie z Nadodrza [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-06-18 20:24 | Zmodyfikowano: 2021-06-18 20:28
A|A|A

W ostatniej audycji książkowej RWK gościli:

Agnieszka Wolny-Hamkało 
„Rozdwojony warkot motocykli;
wiatr nam robił kąpiele chemiczne.
Okładki książek w pociągach,
japońskie sloneczko przeżarte przez mole
Wrocławska poetka, powieściopisarka i krytyczka po wydaniu zebranych „Zerwanych rozmów" przyszła do nas z najnowszym tomem wierszy „Raster Lichtensteina" (Wydawnictwo Warstwy).

Piotr Załuski„Osaczenie" (ATUT Oficyna Wydawnicza) – tak nazywa się najnowsza książka wrocławskiego dziennikarza i powieściopisarza nagrodzonego kilka lat temu Nagrodą Emocje Radio Wrocław Kultura. Bohaterowie powieści szczęśliwie podczas drugiej wojny ocalili życie, ale stracili swój dobytek: dom, ziemię, małą ojczyznę. Wola życia kazała im wędrować z obozów koncentracyjnych i oflagów, z Kresów Wschodnich zrabowanych przez sowieckie imperium i zrujnowanych miast w stronę poniemieckiej ziemi... Książka jest pierwszą częścią pięcioksięgu „Na wolności", w którym autor zamierza ukazać obraz swojego pokolenia urodzonego w wojennych jeszcze czasach lub tuż po wojnie.

Krzysztof Czaja „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza..." to saga rodzinna wpisana w koloryt poniemieckich kamienic oraz starych podwórek z nieodłącznym trzepakiem, której akcja rozgrywa się na Nadodrzu (Rada Osiedla Nadodrze), a więc w jednym z najbardziej niebezpiecznych rejonów Wrocławia, nazywanym drugim Trójkątem Bermudzkim. Autor, późny debiutant, jest wrocławianinem, nauczycielem, był dyrektorem wydziału edukacji Urzędu Miejskiego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama