Nadzieja dla cierpiących na chroniczne i lekooporne bóle kręgosłupa

Martyna Czerwińska, MC | Utworzono: 2021-06-22 11:07 | Zmodyfikowano: 2021-06-22 11:09
Nadzieja dla cierpiących na chroniczne i lekooporne bóle kręgosłupa - fot. archiwum RW
fot. archiwum RW

Na czym dokładnie polega i u kogo się sprawdza? Pacjenci, którzy czują chroniczny, silny i lekooporny ból kręgosłupa mają wszczepiany do odcinka lędźwiowego stymulator, który działa na baterie i uruchamia się go pilotem. Po włączeniu przez pacjenta zaczynają drgać specjalne elektrody, blokując w ten sposób przepływ bodźca bólu do mózgu. Malwina ma 38 lat i nie mogła normalnie funkcjonować od wielu lat. Ukojenie - i to całkowite, przyniosła dopiero operacja przy Borowskiej:

- Ból na odcinku lędźwiowym ustąpił całkowicie. Nigdy bym się nie spodziewała aż takich efektów. To jest coś niesamowitego. Widzę teraz jak tak naprawdę powinno wyglądać życie bez bólu. Tak się do niego przyzwyczaiłam, że nie wyobrażałam sobie innego życia. 

Całej historii Malwiny można posłuchać tutaj:

Malwina jest już 33 pacjentem prof. Tabakowa, u którego zastosowano stymulator na pilota. Inne historie także dają nadzieję:

O klinice Neurochirurgii we wrocławskim szpitalu przy Borowskiej było już głośno wiele razy. To właśnie jej kierownik - prof. Paweł Tabakow, jako pierwszy na świecie postawił na nogi człowieka z przerwanym rdzeniem kręgowym. 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.