Teatr Pieśń Kozła, Układ Formalny, Lia Rotbaum z pamięci, muzeum piosenki (WTOREK w RWKultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-07-19 15:24
A|A|A

15:05/ Piosenka tygodnia: DAMON ALBARN 'Polaris'.

15:15/ Kulturalny puls, czyli przegląd prasy kulturalnej, nowości i wydarzenia.

16:00/ Teatr Układ Formalny próbuje i gra także w wakacje. Wiktoria Czubaszek i Przemysław Furdak mają o czym opowiadać, a ich siedziba, wrocławskie Centrum na Przedmieściu, ma czym przyciągnąć spragnionych dobrego teatru.

16:45/ Wakacje są czasem podróży także kulturalnych i lokalnych. I w naszych audycjach będziemy szczególnie ciekawe miejsca polecać. Dziś wybierzemy się do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na upał idealne, mieści się w klimatyzowanej przestrzeni tuż przy legendarnym festiwalowym amfiteatrze.

17:30/ Justyna Rudnicka jest doktorantką Uniwersytetu Wrocławskiego, polonistką i muzykolożką. Stypendium Prezydenta Wrocławia otrzymała po to, by zrealizować cykl reportaży o Lii Rotbaum, reżyserce, wybitnej postaci muzycznego i teatralnego życia Wrocławia (i nie tylko). Najpierw rozmawiamy, potem słuchamy fragmentu 'Opowieści z pamięci', by na koniec do rozmowy powrócić.

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą. Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła, reżyser najnowszej premiery, spektaklu pt. 'Apokryf'. Do zobaczenia (i posłuchania) w Piekarni od 22 lipca. A od 26 lipca na afisz Kozłów wraca bardzo dobrze przyjęty 'Wojownik'. Oba przedstawienia współtworzyła autorka ich scenariuszy i aktorka Alicja Bral.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama