Legnica: uczniowie mogą już sprawdzać wyniki naboru do szkół średnich

Andrzej Andrzejewski, MC | Utworzono: 2021-07-22 10:48 | Zmodyfikowano: 2021-07-22 10:49
A|A|A

fo. www.legnica.eu

Absolwenci szkół podstawowych od dziś mogą się dowiadywać w którym kierunku zmierza ich zawodowa kariera. Miasto zakończyło wstępny etap kwalifikacji do szkół średnich. 1181 osób już dostało się do szkół publicznych, 222 - do prywatnych. - 79 uczniów czeka jeszcze dogrywka, wyjaśnia wiceprezydent Legnicy  Krzysztof Duszkiewicz. I dodaje: miejsc wystarczy dla wszystkich.

- Rekrutacja odbywała się w 17 szkołach na terenie miasta. Mamy jeszcze wolne miejsca "samochodówce", mamy w "hutniku". Mówimy tutaj również o szkołach branżowych i o technikach. W "budowlance" w technikum również mamy jeszcze wolne miejsca.

Po raz pierwszy w gronie najbardziej obleganych kierunków zabrakło Zespołu Szkół Ekonomicznych - tam są jeszcze wolne miejsca. A gdzie przyjęcia zostały zakończone? Zapytaliśmy o to wiceprezydenta Legnicy, Krzysztofa Duszkiewicza.

- Niesłabnącym powodzeniem cieszą się legnickie szkoły takie jak "energetyk". Oczywiście II LO przy ul. Zielonej również już praktycznie ma już komplet. I LO - również bardzo elitarna szkoła na mapie miasta - ma już skompletowane oddziały pierwszoklasowe.

Do szkół ponadpodstawowych już zakwalifikowanych zostało 1403 uczniów. Natomiast pozostałych 79 w kwestionariuszu zgłoszeniowym zaznaczyło tyko jedną uczelnię. Mieli za mało punktów i nie dostali się na wymarzone kierunki. Teraz czeka ich dogrywka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama