Śląsk Wrocław - Warta Poznań [TRANSMISJA]

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-07-25 08:19

- Z Armenii wróciliśmy w piątek o 4 w nocy, popołudniu odbyliśmy jednostkę treningową. Ruszamy z ekstraklasowym rozgrywkami od meczu z Wartą i jest on dla nas równie ważny. Spotkaniami w lidze chcemy potwierdzić dobrą dyspozycję. Mecz w Armenii to była bitwa, walka na różnych poziomach - i na ziemi, i w powietrzu. Kilku zawodników było mocno poturbowanych po tym spotkaniu. Bezpośrednio po meczu podzieliliśmy zawodników, na tych, którzy mieli regenerację - i w samolocie, i w autokarze - poprzez pracę z fizjoterapeutami, buty regeneracyjne, czy systemy chłodzenia Game Ready. To wszystko, by jak najlepiej przygotować się do spotkania. - mówi trener Śląska Jacek Magiera.

- Z Wartą zagrają wszyscy ci, którzy będą gotowi. Nie planujemy kogoś oszczędzać, zawodnicy mają wejść w rytm grania co trzy dni. Poza kadrą meczową będą kontuzjowani oraz ci, których występ w meczu może być zagrożeniem pogłębienia urazu. Mamy dwóch-trzech takich piłkarzy. Pozostali mają być gotowi, by albo od początku, albo w trakcie spotkania, pojawić się na boisku.

Warta miała znakomity tamten sezon, jako beniaminek zajęli piąte miejsce. Nasze zwycięstwo na ich boisku w Grodzisku Wielkopolskim zdecydowało o tym, że my zajęliśmy czwartą pozycję, a nie Warta. To zespół dobry, niewygodny, mający swój styl i tożsamość. Jednak ta drużyna to sprawa trenera Tworka, on decyduje, w jaki sposób zagrają. My koncentrujemy się na sobie i zawsze tak będzie. Oczywiście będziemy przygotowani pod względem taktycznym i analitycznym, pracujemy, by mieć jak najwięcej danych o przeciwniku. W tym wszystkim najważniejsze jest to, jak zagra Śląsk i w jakiej będzie dyspozycji. Niezależnie w jakim ustawieniu wystąpimy, oczekujemy od zawodników dużego zaangażowania od pierwszej do ostatniej minuty i walki o zwycięstwo przez całe spotkanie. - zakończył trener Magiera.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.