Lepszy dojazd do Jeleniej Góry. Wiadukt w Starej Kraśnicy już otwarty

Karolina Bieniek, BT, GN | Utworzono: 2021-09-01 15:07 | Zmodyfikowano: 2021-09-01 15:08
A|A|A

fot. DSDiK

Jak tłumaczy Paweł Kisowski burmistrz Świerzawy wszyscy z tych wieści bardzo się cieszą, bo kierowcy i mieszkańcy byli już zmęczeni objazdami. - Kilka było objazdów - ten wyznaczony przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei był długi, bo taki otaczający powiat praktycznie, mniejsze objazdy znane tutaj mieszkańcom były bardzo uciążliwe, bo to są wąskie drogi nieprzystosowane do tak dużego ruchu, ciężko się na nich minąć.

Na ten moment czekali nie tylko kierowcy, ale i mieszkańcy gminy Świerzawa, bo ciężkie samochody do tej pory korzystały z wąskich dróg gminnych demolując mieszkańcom ogrodzenia i stwarzając zagrożenie. - Ja tu przeszedłem mękę, a wszystko dlatego, że mieszkam na tej ulicy co objazd. A takim samochodem jak się władował tam koło mnie gdzie ja mieszkam pod wiadukt, wjechał pod most zakleszczył most, co się tam robiło, no krzyż pański cośmy tam przeżyli.

Jak poinformował burmistrz Świerzawy Paweł Kisowski remontu wymaga jeszcze most w centrum Świerzawy. Zostanie on wyremontowany w trybie Zaprojektuj i Wybuduj, a szczegóły inwestycji włącznie z informacją o kolejnym objeździe rozstrzygną się niebawem.REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama