Cuprum nadal bez zwycięstwa

BT, mat. prasowe plusliga.pl | Utworzono: 2021-10-18 08:11

Przed meczem obie drużyny miały na swoim koncie po dwie porażki. Gdańszczanie w tabeli byli wyżej, bo pierwszej kolejce zdobyli jeden punkt przegrywając z GKS w Katowicach 2:3. W drugiej kolejce ulegli w ERGO Arenie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 1:3. Z kolei lubinianie w pierwszych obu meczach wygrali tylko po jednym secie, przegrywając u siebie z PGE Skrą Bełchatów i w Warszawie z Projektem.

Mimo podobnego startu sezonu faworytem wydawała się być drużyna trenera Michała Winiarskiego. I pierwszy set przez długie minuty to potwierdzał, bo gdańszczanie prowadzili kilkoma punktami od samego początku do... niemal samego końca. Niemal, bo pogoń Cuprum zakończyła się asem serwisowym Remigiusza Kapicy i remisem 18:18. Lubinianie uwierzyli w swoją szansę, ale wygrać nie zdołali, choć jeszcze w samej końcówce był remis 23:23. Dwa ostatnie punkty zdobyli gracze Trefla - najpierw atakiem Bartłomiej Lipiński, a chwilę później asem serwisowym Moritz Reichert.

Wydawało się, że w drugiej partii lubinianie mocniej powalczą, ale tak się nie stało. Początek jeszcze był niezły, ale im dłużej trwała ta partia, tym przewaga miejscowych była większa. Gracze Cuprum mieli problem, by ominąć gdański blok, a do tego jeszcze gracze Trefla dobrze zagrywali. Nic więc dziwnego, że zawodnicy Winiarskiego pewnie wygrali tego seta do 15.

Szybko okazało się, że trzeci set będzie ostatnim w tym meczu. Ostatni kontakt między drużynami był przy stanie 4:3, a później najpierw dwoma-trzema, a później znacznie wyżej prowadzili gospodarze, którzy wygrali 25:15. Świetnie grał Bartłomiej Lipiński, notujący jeszcze w połowie trzeciego seta stuprocentową skuteczność przy czternastu atakach, a w sumie nie skończył tylko jednego! A do tego był jeszcze najskuteczniejszym graczem swojej drużyny w bloku.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Lukas Kampa, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Mika, Bartłomiej Mordyl, Mariusz Wlazły - Maciej Olenderek (libero) - Łukasz Kozub, Patryk Łaba, Moritz Reichert, Kewin Sasak

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Remigiusz Kapica, Florian Krage, Paweł Pietraszko, Przemysław Stępień, Marcin Waliński - Kamil Szymura (libero) - Dawid Gunia, Kamil Maruszczyk, Maciej Sas (libero), Masahiro Sekita.