MKS - Gwardia 3:1: Pierwszy test oblany

| Utworzono: 2010-12-04 20:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławianki były zespołem słabszym w Dąbrowie Górniczej przegrały zasłużenie. Drużyna Rafała Błaszczyka zdołała wygrać zaledwie seta, ale trener Gwardii nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodniczek. Do Dąbrowy nie pojechały Dominika Sobolska i kapitan zespołu Katarzyna Mroczkowska.

W wyjściowym składzie pojawiły się trzy nowe zawodniczki. To żadna niespodzianka, bo Anna Witczak, Katarzyna Jaszewska i Maja Tokarska zostały ściągnięte do Wrocławia jako wzmocnienie. Nowa Gwardia w pierwszym meczu nie spisała się jednak najlepiej. W pierwszej partii MKS szybko odskoczył i wygrał 25:17. Drugi set był najbardziej emocjonujący. I zakończył się triumfem Gwardii 27:25.

Kluczowy dla losów pojedynku był set trzeci. Wrocławianki długo prowadziły i wydawało się, że obejmą w tym meczu prowadzenie. W końcówce było 21:19 i 23:22, ale ostatecznie to MKS wygrał 25:23. W ostatnim secie zabrakło już determinacji. Gospodynie wygrały 25:20 i rozpoczęły sezon od zwycięstwa. Gwardia na pierwsze musi jeszcze poczekać.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:20)

Tauron MKS: Agata Pura, Marta Haładyn, Joanna Szczurek, Małgorzata Lis, Matea Ikić, Ivana Plchotova, Krystyna Strasz (libero) oraz Aleksandra Liniarska, Lucie Muhlsteinova, Izabela Żebrowska, Elżbieta Skowrońska

Impel Gwardia: Maja Tokarska, Anna Witczak, Monika Czypiruk, Katarzyna Jaszewska, Joanna Wołosz, Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos(libero) oraz Ewa Matyjaszek, Marta Sobolska