DRJ: Mistrzostwa w E-sporcie motorowym Zamek Kliczków [ZDJĘCIA]

Piotr Słowiński, GN, el | Utworzono: 2021-11-17 12:32 | Zmodyfikowano: 2021-11-17 12:34
DRJ: Mistrzostwa w E-sporcie motorowym Zamek Kliczków [ZDJĘCIA] - fot. A. Skupień
fot. A. Skupień

Zawody AsapRace Masters, to pierwsza impreza, w trakcie której spotykają się różne ligi. W piątek i sobotę zaplanowano eliminacje, a w niedzielę finały. Startują wyłącznie licencjonowani zawodnicy, a emocji powinno być wiele. W Kliczkowie pojawią się gwiazdy, m.in. mistrz Formuły 1 Adrian Kot obecnie czołowy zawodnik zawodów Ferrari Esports Series. Pojawi się też 4-letni, ale już utytułowany zawodnik Miłosz Szymanowski. W programie imprezy jest min. wyścig na dochodzenie, test Jackiego Stewarta oraz jazdy kultowym Subaru.

Simracing to nazwa dyscypliny, w której są dwa słowa: sim pochodzi od symulacji, a racing od wyścigów. W symulatorach wyścigów jest rozbudowana fizyka, a zawodnicy siedzą w rigach, czyli klatkach, kokpitach czy stelażach, gdzie są zamontowane kamery oraz urządzenia force feedback (FFB) aktywnie przekazujące siły z gry do sprzętu, którym zawodnicy sterują. Immersja to właśnie cyfrowe odwzorowanie realnego świata.

Pędzące samochody, widowiskowe trasy, klasowi zawodnicy a wszystko w pięknym dolnośląskim zamku, w sercu Borów Dolnośląskich. AsapRace to prawdziwy rarytas dla fanów samochodowych symulacji.


Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.