Willie Nelson - "American Classic"

Andrzej Patlewicz | Utworzono: 2009-10-18 14:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Już kiedyś po nie sięgnął. W połowie lat 70. nagrał album "Stardust", który po dziś dzień rozszedł się w ponad milionowym nakładzie. Z kolei w 2007 r., wspólnie z trębaczem Wyntonem Marsalisem, nagrał dla zasłużonej, jazzowej wytwórni Blue Note fantastyczny album "Two Men With The Blues".

Zachęcony sukcesem płyty sprzed 30 lat pomysłodawca tamtej sesji Bruce Lundvall postanowił wskrzesić "Stardust" w nieco innej postaci. Zadanie producenta powierzył Tommy’emu LiPumie, który pracował też przy ostatniej płycie Barbry Streisand, a wcześniej wspomagał Dianę Krall. W sekcji jazzowej pojawili się prawie ci sami muzycy: gitarzysta Anthony Wilson, kontrabasiści - Chrystian McBride i Robert Hurt, perkusiści Jeff Hamilton i Lewis Nash. Nie mogło zabraknąć w nagraniach harmonijkarza z zespołu Nelsona, Mickeya Raphaela oraz organisty Jima Coxa. Swoja grą ubarwił poszczególne nagrania wyśmienity pianista Joe Sample z zespołu Crusaders.

Na płycie pojawia się też sama Diana Krall, która gra na fortepianie i śpiewa w duecie w utworze "If I Had You". To nie jedyny duet na płycie. W utworze "Baby, It’s Cold Outsider" śpiewa też Norah Jones.

Album otwiera znany standard Hoagy’ego Carmichaela "The Nearness of You" - pełna intymności ballada, po którą sięgnęła nie tak dawno Norah Jones. Pozostałe tematy to również znane kompozycje: "Fly Me To The Moon", "Come Rain Or Come Shine", "Ain’t Misbehavin’", "I Miss You So", "Angel Eyes", "On The Street Where You Live", "Since I Fell For You". Album wieńczy kompozycja "Always On My Mind". Willie Nelson po raz kolejny udanie wkroczył na terytorium jazzu i wielka chwała mu za to.


Willie Nelson – "American Classic"
Wydawnictwo: Blue Note/EMI Music Polska

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama