Tasak, pieniądze, szuflady od kasy fiskalnej oraz alkohol padło łupem złodzieja

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2022-01-30 12:09 | Zmodyfikowano: 2022-01-30 12:10
Tasak, pieniądze, szuflady od kasy fiskalnej oraz alkohol padło łupem złodzieja - Fot: dolnośląska policja
Fot: dolnośląska policja

Do włamania doszło około 3 w nocy. Kiedy na miejsce dotarł patrol, policjanci zauważyli wybitą szybę w lokalu, a także ślady krwi. Sprawcy tego czynu nie było już wewnątrz sklepu. Funkcjonariusze jednak usłyszeli trzaski i uderzanie jakimś przedmiotem na pobliskiej ulicy. Tam też jak się okazało zbiegł podejrzany. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazał się nim 31 – letni mieszkaniec Lubina. Mundurowi ujawnili przy nim klucz francuski, trzonek od siekiery oraz kasetkę od kasy fiskalnej, a także porozrzucane na chodniku drobne pieniądze.
Policjanci ustalili, że 31-latek nie tylko okradł właścicieli sklepu, ale również zniszczył znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty, między innymi szybę witrynową, 2 kasy fiskalne, wagę elektroniczną, biurko i krzesło. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę blisko 14 tysięcy złotych.
Mężczyzna został zatrzymany. Był bardzo agresywny wobec policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazał się również osobą poszukiwaną.
W trakcie czynności wykonywanych z podejrzanym, wyszło na jaw, że tej samej nocy, 31-latek dokonał również kradzieży z włamaniem poprzez wybicie szyby, tym razem do jednego ze sklepów spożywczych. Ze środka ukradł alkohol.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Z uwagi na to, że czynów tych dokonał w warunkach recydywy, może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.