Rusza sezon kolarski. Inauguracja już w niedzielę w Sobótce

Aleksander Ogrodnik, PP | Utworzono: 2022-03-31 07:10 | Zmodyfikowano: 2022-03-31 07:10
Rusza sezon kolarski. Inauguracja już w niedzielę w Sobótce - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

- Tegoroczny jubileuszowy wyścig, to między innymi nowość na trasie - mówi w rozmowie z Radiem Wrocław organizator wydarzenia Bartosz Huzarski.

- Nowością na trasie jest podjazd, który bardzo często był zjazdem na Ślężańskim Mnichu, teraz kawałek pojedziemy w drugą stronę. Jest to podjazd z Księginic Małych przez Przemiłów na przełęcz Winna Góra. Podjazd ciężki, wymagający, który na pewno będzie miał kluczowy wpływ na rywalizację.

Start rywalizacji, już tradycyjnie, odbędzie się przy Alei Sław Kolarstwa:

- Pierwszy wyścig będzie to wyścig na dwóch dystansach - krótszy FUN to jest jedno okrążenie trasy czyli 31 kilometrów, dłuższy PRO to są dwie rundy czyli 62 kilometry. Przewidujemy około 1600-1800 osób na starcie, także frekwencja zapowiada się dobra.

Ślężański Mnich to także pierwszy wyścig z cyklu 10 imprez cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Następna w kolejce jest Miękinia z Szosowym Klasykiem, tam start 24 kwietnia.

Ślężański Mnich rozpoczyna nie tylko sezon kolarski, ale także naszą radiową akcję rowerową “Ostre Koło Radia Wrocław”, w której na miejscu wygrać można pyszne śniadanie, gadżety Radia Wrocław oraz wycieczkę rowerową z przewodnikiem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.