Nowe wydarzenia i nowe emocje: Haxan Ensamble, Energia Dźwięku, Outlines i Jana Rush (wideo)

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2022-04-06 18:07 | Zmodyfikowano: 2022-04-06 18:08

Haxan Ensemble udźwiękowił i muzycznie zinterpretował niemy horror dokumentalny "Haxan" (reż. Benjamin Christensen) w setką rocznicę powstania tego kultowego filmu, skądinąd najdroższą produkcję w historii szwedzkiej kinomatografii. Muzycy wykorzystali kilkanaście instrumentów, począwszy od syntezatorów analogowych i harfy, a skończywszy na renesansowej lutni. O przedsięwzięciu i związanych z nim planach opowiadają Jacek Maciołek i Michał Krawiec.  

Powoli zbliża się kolejna wiosenna edycja Energii Dźwięku. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Maćka Fretta i Arkadiusza Bagińskiego z Wrocław Industrial Art. Co roku zapraszają do udziału wykonawców nietuzinkowych, dobrze rokujących na przyszłość i wytyczających własne ścieżki. W rozmowie więcej o programie wydarzenia oraz innych muzycznych przedsięwzięciach szykowanych przez rozmówców popołudniowego poniedziałkowego pasma Radia Wrocław Kultura.

Jana Rush uważana jest za czołową reprezentantkę chicagowskiej tanecznej elektroniki spod znaku footwork. Artystka zaprezentuje się 14 kwietnia we Wrocławiu (klub Tamka) na jedynym koncercie w Polsce. Pomysłodawcą wydarzenia i wydawcą kasety z muzyką amerykańskiej dj-ki jest Paweł "Paide" Dunajko z wytwórni outlines. Odwiedził radiowe studio, aby opowiedzieć o Janie Rush oraz footworkowej muzyce i estetyce. 

Zapraszamy do słuchania Radia Wrocław Kultura.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.