Turów zmiażdżył Zastal!

| Utworzono: 2011-01-05 22:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół Jacka Winnickiego znakomicie rozpoczął nowy rok. Po niedzielnym wysokim zwycięstwie w ekstraklasie nad prowadzącymi w tabeli Czarnymi Słupsk, Turów rozbił w środę ekipę z Zielonej Góry w Pucharze Polski. Wynik 100:67 robi wrażenie.

Mecz był zacięty tylko przez 8 minut. Potem zgorzelczanie zagrali znów koncertowo. Znów, bo w niedzielę również imponowali zespołową grą i walką o zbiórki. Te elementy były kluczowe także w starciu z Zastalem. Aż sześciu graczy gospodarzy miało dwucyfrowe zdobycze punktowe. Najlepszy z nich Robert Tomaszek zdobył 14 punktów, a Ivan Zigeranović do swoich 13 dorzucił jeszcze aż 13 zbiórek.

Walkę na deskach Turów wygrał aż 42:22.  Do tego imponował skutecznością z dystansu, bo gracze Winnickiego trafili 12 z 21 rzutów trzypunktowych. Podopieczni Tomasza Herkta tylko bezradnie patrzyli jak gospodarze z każdą minutą powiększają przewagę.

Awans do ćwierćfinału zapewniła już sobie Polpharma Starogard Gdański, która rozgromiła AZS Olsztyn 111:54.

PGE Turów Zgorzelec - Zastal Zielona Góra 100:67 (25:18, 26:17, 25:14, 24:18)

PGE Turów Zgorzelec: Tomaszek 14, Jackson 13 (1), Zigeranović 13,  Kuebler 13 (3), Koljević 10 (1), Wysocki 10 (1), Bochno 8 (2), Brkić 6 (2), Jarmakowicz 4, Thomas 4 (1), Gabiński 3 (1), Bukowiecki 2

Zastal Zielona Góra: Hodge 17 (3), Chodkiewicz 10 (2), Dłoniak 8 (1),  Flieger 8,  Rajewicz 7, Burgess 6, Kukiełka 5 (1), Comagić 4, Kalinowski 2, Marshall 0, Raczyński 0