26-letni recydywista może na 15 lat trafić do więzienia za kradzieże

WK, PAP | Utworzono: 2022-04-26 17:43
A|A|A

fot. archiwum Radio Wrocław

Aspirant sztabowa Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformowała, że policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą licznych kradzieży i włamań, do których dochodziło na terenie gminy Lubin.

- Ustalili podejrzanego mężczyznę, którym okazał się 26-latek z powiatu lubińskiego. Z relacji samego podejrzanego wynikało, że dokonywał kradzieży najczęściej wykorzystując okazję. Wchodził do niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych i kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać. Nie zawsze miał ułatwione zadanie, więc niszczył także zabezpieczenia i włamywał się do piwnic czy garaży. Do wszystkiego się przyznał oświadczając, że skradzione przedmioty sprzedawał przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na swoje bieżące wydatki - powiedziała policjantka.

Łupem mężczyzny padły między innymi kosiarka, rowery, benzyna, felgi aluminiowe, narzędzia oraz elektronarzędzia. Śledczy udowodnili 26-latkowi również przywłaszczenie saszetki wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy i kartami kredytowymi.

- Jak ustalili policjanci, podejrzany dziesięciokrotnie użył skradzionej karty podczas płatności zbliżeniowych. Zatrzymany próbował również skorzystać z innych kart kredytowych podczas zakupów, jednak pokrzywdzony zdążył już je zablokować - powiedziała policjantka.

26-latek usłyszał w sumie 16 zarzutów. Odpowie za kradzieże i kradzieże z włamaniem. W związku z tym, że czynów tych dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama