Ruszył przetarg na wykonanie pierwszej trasy rowerowej w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego

Karolina Bieniek, MC | Utworzono: 2022-05-13 07:31 | Zmodyfikowano: 2022-05-13 07:31
Ruszył przetarg na wykonanie pierwszej trasy rowerowej w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Skrawki ścieżek rowerowych na terenie miast to dla rowerzystów za mało. Zagłębie Miedziowe będzie więc miało swoją rowerostradę. W ubiegłym roku powstała koncepcja Miedziowego Szlaku Rowerowego, a obecnie trwa procedura przetargowa na wykonanie pierwszej z tras w ramach tego projektu. Chodzi dokładnie o 13-kilometrowy odcinek między gminami Polkowice i Grębocice w powiecie polkowickim. Rowerzysta, pan Adam nie ukrywa, że każda rowerowa inwestycja jest na wagę złota, bo kilometrów ścieżek w regionie wciąż jest za mało.

-Powstały ścieżki, ale to są ścieżki nie znaczne, dla niedzielnych rowerzystów, którzy zrobią 10 km i już są zmęczeni wracają do domu. Natomiast my jak jeździmy po 40,50,60 km, co nam sprawia frajdę to jeździmy po drogach publicznych, bo innych możliwości nie ma.

Łącznie w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego w pasie dróg powiatowych powstanie blisko 300 km ścieżek rowerowych. To wynik porozumienia między osiemnastoma samorządami. Miedziowa trasa rowerowa połączy powiaty głogowski, polkowicki, legnicki i lubiński. To projekt, który ma być uzupełnieniem Dolnośląskiej Cyklostrady. Kamil Ciupak starosta polkowicki podkreśla, że będą to pierwsze ścieżki w pasach dróg powiatowych w całym regionie.

-Przewidujemy około 14 miesięcy na wykonanie tego zadania, na 1 września dzieci będą mogły na tym odcinku pojechać rowerami do szkoły. Nie będzie to jednorazowa wydarzenie, chcemy ogarnąć tym jak największą część powiatu i od planów, koncepcji przechodzimy do wykonania.

Powiat polkowicki na swoje 27 km ścieżek w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 14,2 mln złotych. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.