Fatalne warunki w złotoryjskim szpitalu. Lekarz: "Współczuję pacjentom"

Karolina Bieniek, WK | Utworzono: 2022-07-15 13:48 | Zmodyfikowano: 2022-07-15 15:05
A|A|A

fot. Karolina Bieniek

Personel oddziału wewnętrznego od miesięcy walczy o to, by właściciel szpitala, czyli starostwo powiatowe w Złotoryi dokonało generalnego remontu. Problemem mają być jednak finanse. Zdaniem lekarza ordynatora Mansoora Al-Harazi są to warunki zagrażające życiu pacjentów.

- Współczuję im - mówi lekarz:

Powiat, jako właściciel spółki, podkreśla jednak, że znalezieniem środków na niezbędne remonty powinien się zająć powołany prezes, a zdaniem wicestarosty Rafała Miary obecna pani prezes nie udźwignęła tego ciężaru:

Obecna prezes szpitala Jolanta Klimkiewicz podkreśla, że remont oddziału wewnętrznego byłby możliwy, gdyby powiat nie obciążał spółki czynszem dzierżawnym.

- Na razie pracownicy wzięli więc sprawy we własne ręce - mówi Anna Trąbka-Kalinowska, pielęgniarka koordynująca z oddziału wewnętrznego:

To wciąż jednak kropla w morzu. Powiat zadeklarował, że już wdraża procedury, które pozwolą od 2023 roku zwolnić szpital z opłacania zobowiązań z tytułu dzierżawy. Zapowiedział jednak, że przeprowadzenie gruntownego remontu oddziału wewnętrznego będzie uzgadniał już z nowym prezesem spółki. 

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

Część 1:

Część 2:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Anna Trąbka-Kalinowska
2022-07-18 12:19:22
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Informuję zainteresowanych,że pieniądze zebrane na zrzutce, której celem był remont łazienek dla pacjentów cały czas czekają, jednak kwota jest za mała,żeby zrobić remont generalny tych łazienek.
~Michał
2022-07-18 07:34:31
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ten oddział powinien być już dawno zamknięty, gdzie kontrola NFZ i sanepid. Przecież to nie ma racji bytu w takiej formie. Oddział covidowy w takich warunkach , żart że ktoś na to pozwolił. Ale wiadomo zawsze chodzi o kasę...personel jak brał drugą pensje to tak nie narzekał, teraz nagle się obudzili. A że zrzutki na rolety by wystarczyło, ale po co skoro pokój dla pielęgniarek odpicowany a Ty pacjencie dalej się męcz.
~Ktoś
2022-07-17 11:34:03
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: -1
Uwaga TVN się kłania tam
~Szok
2022-07-17 10:43:37
z adresu IP: (77.240.xxx.xxx)
Ocena: 1
PO co Złotoryi szpital jak jest niedaleko w Legnicy? Starosta i jego zastępca nie wykazują woli ani zainteresowania opieką zdrowia. Przerzucanie przez starostwo winy na podwładnego-prezesa szpitala jest nieodpowiedzialne, dorośli i poważni politycy tak nie robią - ale takich w powiecie złotoryjskim brak!
~Pacjentka szpitala
2022-07-17 00:11:50
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 1
Patologia ciąży tez leży i kwiczy. A juz nie wspomnę o braku opieki, bo cały personel poszedł na kawkę na niższe piętro.
~Reakcja
2022-07-16 13:56:58
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
A kiedy Radio Wrocław będzie gościć starostę złotoryjskiego w reakcji 24 ?
~Góral
2022-07-16 12:36:47
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dla tych co nie wiedzą oto opis zrzutki tak dla przypomnienia: Zwracamy się z prośbą wsparcia finansowego, które pozwoli nam wyremontować łazienki przeznaczone dla pacjentów przebywających na oddziale wewnętrznym w Złotoryi. Niestety ich obecny stan nie jest przystosowany do wszystkich chorych - konieczny jest remont generalny łazienek. Zrobimy wszystko, żeby było lepiej, jednak przerasta to nasze możliwości. To teraz Bol Ty mi powiedz czy choć złotówka z tej zrzutki została wydana na cokolwiek co służy pacjentowi. ?!
~Uncja
2022-07-16 12:10:33
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 6
Powiat od lat zwodzi ze szpitalem wszyscy od rządu po sam powiat powiat wciskają kit ale drodzy państwo jak nam radzą rządzący zaciśnijmy zęby i bądźmy optymistami ;/ .
~Ciemny Lud
2022-07-16 11:59:25
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
Władze powiatu od lat nie udźwignęły tematu szpitala, to nie uzbierało się od wczoraj ale władze powiatu działają chyba w myśl zasady "ciemny lud to kupi " może przy następnych wyborach w końcu wybrać nowych ludzi .
~Bol
2022-07-16 10:42:59
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 4
A dlaczego powiat do tej pory nie zwolnił z opłat szpitala? Dopiero po nagłośnieniu sprawy w mediach?
~wrocławianin
2022-07-16 10:18:25
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 7
PiS wielokrotnie mówił o zwiększaniu wydatków na zdrowie. To jednak tylko teoria, bo praktyka przedstawia się zupełnie inaczej. NFZ nie wykorzystał 10,4 miliardów złotych w 2021 r. Fundusz Medyczny nie otrzymał zaś z budżetu kolejnych 4 mld złotych. Pieniądze te leżą w BGK i mogą być swobodnie wykorzystane na inny cel. Podziękujemy przy urnach wyborczych.
~MARTA
2022-07-16 08:49:53
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: -1
A dlaczego pieniądze ze zrzutki nie zostały wykorzystane na remont łazienki dla pacjentów lub na cokolwiek dla pacjentów?? Został wyremontowany socjalny dla pielęgniarek a teraz Pani koordynująca skarży się, że pacjenci nie mają łazienki...Wydaje mi się, że potrzeby pacjentów są jednak ważniejsze.
~pacjent
2022-07-15 22:43:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Chyba trzeba poinformowac inne wladze i instytucje. Tu tylko telewizja i Jaworowicz
~krynia
2022-07-15 22:41:00
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Niestety ale szpital / oddzial stanał w miejscu swietności. Jest tak jak bylo 40 lat temu, kiedy byłam tam pracownikiem.... A! nie ma karaluchów. Szkoda ze ci ze starostwa nie lecza sie w zlotoryjskims szpitalu , a w Jeleniej Górze, Legnicy, czy Wroclawiu w podrzednych szpitalach.Jak mozna powiedziec ze prezes ich nie informowała o sytuacji i warunkach!A kiedy byli tam, przeciez wszyscy Zlotoryjanie wiedza jak wyglada oddział,Skandalem jest brak zapewnienia bezpieczenstwa chorym - ppoż, sanitarnych, to warunki uwlaszczajace godności chorych ludzi.Niech starostwo otworzy oczy, czyzby taka sytuacja zrobila sie teraz za rzadów Klimkiewicz? Bywał na oddziale Raszkiewicz , nie widział warunków?To się ciągnie od x lat!Poprawcie wyzywienie pacjenta , bo wiezien ma lepsze zarcie w celi niz chory.Niech sie całe starostwo uderzy w piers- nikt im nie pasuje, a co zrobili sami aby zmienic te patowa sytuację ? Mało co
~Zlotoryjanin
2022-07-15 21:20:04
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 2
Po co w ogóle ten powiat? Tylko dla ciepłych posadek?
~Dolnoslazak
2022-07-15 18:03:09
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dla wlodadzy powiatu, bylo by najlepiej, pozbyc sie problemu chyba... Poprzez likwidacje szpitala i sprzedaz dzialki dewoperowi w ten sposob, problem by zniknol, zarobilo by sie A ludzie, niech dojezdzaja do Legnickiego szpitala Ta to widze... A moze powiat zlikwidowac i nie bedzie, zbednych urzedasow?
~Wina
2022-07-15 17:45:59
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Putina jak wszystko w corpoPolinie
~Pielęgniarka
2022-07-15 16:58:07
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak można pozwolić, żeby pacjenci żyli w taki h warunkach?! Może wreszcie ktoś się zainteresuje tematem i pozwoli ludziom w godnych warunkach się leczyć. Mamy XXI wiek, a warunki w tym oddziale pamiętają chyba średniowiecze!!!