Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha, Ubocze i Sleezy Dog, By the Spirits (wideo RWK)

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2022-07-15 20:30 | Zmodyfikowano: 2022-07-15 20:31

W poniedziałkowym paśmie Radia Wrocław Kultury trzymamy rękę na pulsie muzycznego życia Wrocławia. Naszą uwagę przykuwa 24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha, który zainauguruje koncert ukraińskiej formacji Kommuna Lux (30 lipca). To połączenie muzyki klezmerskiej i ulicznej rodem z Odessy. O programie przeglądu więcej: dyrektor artystyczny Simchy, Stanisław Rybaczyk.

 

Ponad 30 płyt, mnóstwo pomysłów i tylko dwie osoby. Łukasz Bejnar (Ubocze Rec.) i Jakub Knoll (Sleezy Dog) odwiedzili radiowe studio (11 lipca) i opowiedzieli o kulisach prowadzania małych internetowych wytwórni, przyjemności i trudach wydawania płyt i koncertowaniu w czasie wolnym od pracy oraz życiowych obowiązków. A także o nowych planach.

22 lipca ukaże się poszerzona o dwa nowe utwory reedycja "We are falling" By the Spirits. To oczekiwana przez miłośników dark i neofolku inicjatywa barda Michała Krawczuka, który od 6 lat prezentuje się na polskich i zagranicznych klubowych i festiwalowych scenach pod szyldem By the Spirits. W rozmowie (11 lipca) więcej o planach i koncertowych wrażeniach wrocławskiego artysty.  Np. z ostatniego Castle Party w Bolkowie.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.