Lekkoatletyczne MŚ: Sztafeta mieszana z Kaczmarek w składzie bez medalu

WK, PAP | Utworzono: 2022-07-16 07:43 | Zmodyfikowano: 2022-07-16 07:43
Lekkoatletyczne MŚ: Sztafeta mieszana z Kaczmarek w składzie bez medalu - fot. Wikimedia Commons

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zajęła czwarte miejsce w finale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Złoty medal zdobyła Dominikana, druga była Holandia, a na trzecim stopniu podium uplasowali się Amerykanie.

Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) uzyskali czas 3.12,31. Do podium zabrakło im ponad dwóch sekund. Brązowy medal zdobyła sztafeta USA (3.10,16), srebro przypadło Holendrom (3.09,90), a najszybsza była sztafeta Dominikany, która triumfowała czasem 3.09,82. Na ostatniej prostej Kennedy Simon z USA została wyprzedzona przez Holenderkę Femke Bol i Fiordalizę Cofil z Dominikany.

- Walczyłam do samego końca na tyle ile potrafiłam... Przed nami jeszcze kilka biegów. Mam nadzieję, że tam się odkujemy - powiedziała na antenie TVP Sport Święty-Erestic.

Sztafeta Jamajki zajęła piąte miejsce, szósta była Nigeria, siódme Włochy, a na ósmej pozycji została sklasyfikowana Irlandia.

Polska jest mistrzem olimpijskim z Tokio w tej konkurencji. We wcześniejszych eliminacjach zamiast Kaczmarek wystąpiła Iga Baumgart-Witan.