LITERATURA w RWK # 29/2022: Jolanta Ubowska, Karolina Dzimira-Zarzycka, Maria Marszałek, Jarosław Thiel [PODCAST|VIDEO]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-08-05 07:00 | Zmodyfikowano: 2022-08-05 07:00
A|A|A

LITERATURA w RWK # 29/2022


W audycji książkowej RWK gościli:

Jolanta Ubowska – nowo mianowana dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Od lat związana ze środowiskiem bibliotekarskim, literackim oraz naukowym we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku, do niedawna Zastępczyni Dyrektora Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (pełniła tę funkcję przeszło dwie dekady). Rozmawialiśmy o zmianach, jakie w ostatnich latach zaszły w DBP, bieżącej sytuacji instytucji oraz strategi rozwoju na najbliższe lata.

 

PODCAST


Karolina Dzimira-Zarzycka – absolwentka historii sztuki oraz polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, autorka ponad dwustu artykułów popularnonaukowych związanych ze sztuką i kulturą XIX i początku XX wieku. Z tej fascynacji wyrósł jej debiut, który ukazał się chwilę przed wakacjami. Zgodnie z tytułem: „Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki” (Wydawnictwo Marginesy) przyglądaliśmy się postaci malarki, działaczki na rzecz praw kobiet, partnerki Marii Konopnickiej.

PODCAST


Maria Marszałek – w Muzeum Pana Tadeusza w tym roku po raz szósty odbywa się Festiwal Tradycji Literackich. Bohaterami tegorocznej edycji są Adam Asnyk, Tadeusz Gajcy i...Maria Konopnicka. Rozmawialiśmy o programie oraz o idei samego festiwalu.

 

PODCAST


Jarosław Thiel – dyrektora artystycznego Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, na kilka dni przed wydarzeniem bez precedensu, które rozegra się na deskach Narodowego Forum Muzyki, pytaliśmy o „The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer”. „Spowiedź seryjnego mordercy” to przedstawienie na dwa soprany (Chen Reiss i Susanne Langbein), orkiestry grające na historycznych instrumentach (Orchester Wiener Akademie pod opieką Martina Haselböck’a i Wrocławską Orkiestrę Barokową) oraz jednego aktora. W rolę austriackiego seryjnego mordercy Jack’a Unterwegera, prezentującego na scenie swą autobiografię wcieli się John Malkovich.

PODCAST

TUTAJ szczegóły wydarzenia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama