Diamentowa Liga: Natalia Kaczmarek piąta w Lozannie

BT, IAR | Utworzono: 2022-08-26 21:51
Diamentowa Liga: Natalia Kaczmarek piąta w Lozannie - fot. Wikipedia/Klapi/CC BY-SA 4.0

Natalia Kaczmarek zajęła piąte miejsce (51.03) w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. Najszybsza była Marileidy Paulino z Dominikany (49.87).

Michał Rozmys zajął piąte miejsce w biegu na 1500 m. Polak czasem 3:32.43 ustanowił nowy rekord życiowy. Triumfował Norweg Jakob Ingebrigtsen. Mistrz olimpijski z Tokio uzyskał najlepszy wynik w tym roku na świecie - 3:29.05.

Damian Czykier był szósty w biegu na 110 m przez płotki (13.58). Wygrał Jamajczyk Rasheed Broadbell (12.99).

Siódma w biegu na 800 m była Anna Wielgosz (2:00.07). Zwyciężyła Francuzka Rénelle Lamote (1:57.84 - rekord życiowy).

Z kolei Aneta Lemiesz nie ukończyła biegu na 3000 m.

Kaczmarek i Rozmys awansowali do finałowych zawodów Diamentowej Ligi, które odbędą się 7 i 8 września w Zurychu.