Dookoła Toskanii: Dominacja wrocławskich kolarek

BT, PAP | Utworzono: 2022-08-29 06:00
Dookoła Toskanii: Dominacja wrocławskich kolarek - fot. mat. prasowe ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Polki zdominowały rywalizację w imprezie znanej także pod nazwą Premondiale - Memorial Michela Fanini. Trzy z czterech odcinków zakończyło się zwycięstwami biało-czerwonych (Skalniak-Sójka, Karolina Kumięga, Włodarczyk), a w czołowej piątce klasyfikacji generalnej znalazły się cztery.

Skalniak-Sójka, która wygrała w czwartek prolog (2,8 km indywidualnie na czas), plasowała się w czołowych trójkach na metach kolejnych etapów, a w klasyfikacji generalnej wyprzedziła o siedem sekund koleżankę z drużyny i o 23 sekundy reprezentantkę Ukrainy Olgę Szekel. Czwarte miejsce zajęła Aurela Nerlo (Massi-Tactic Women Team) - strata 50 sekund, a piąte Kumięga (Valcar and Service) - 58 sekund straty.

25-letnia podopieczna Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej z ekipy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław kontynuuje pasmo sukcesów w tym sezonie. W maju wygrała wyścig Gracia Orlova i Ladies Tour of Estonia, w czerwcu zdobyła tytuł mistrzyni kraju w jeździe na czas i zwyciężyła w wyścigu Lotto Belgium Tour, a w lipcu triumfowała w Princess Anna Vasa Tour.(P