Na powrót Sebastiana do zdrowia

GN | Utworzono: 2022-08-30 11:57
Na powrót Sebastiana do zdrowia - zrzutka.pl
zrzutka.pl

Opis zrzutki:

Wspomóż Żabę w walce o życie i zdrowie - zbiórka po wycięciu guza mózgu.

Zwracamy się do Ciebie z ogromną prośbą o wsparcie dla naszego przyjaciela, Sebastiana Żabskiego, którego życie w jednym momencie zamieniło się w koszmar.

Do niedawna był w pełni sprawnym facetem - narzeczonym Sylwii i ojcem 4-miesięcznej Marcelki. Ledwo powitał na świecie swoją córeczkę i wybudował wymarzony dom dla swojej rodziny, kiedy w połowie czerwca otrzymał wyrok - guz mózgu o wymiarach 5x4x4 cm umiejscowiony w najgorszym możliwym miejscu, czyli przy rdzeniu kręgowym (przedłużonym) i móżdżku. Rokowania? Podczas operacji wycięcia tego olbrzymiego guza może wydarzyć się wszystko - od utraty mowy, wzroku czy słuchu, przez paraliż całego ciała, aż po śmierć na stole lub później na sali. Od tej pory żyli jak na tykającej bombie.

Sebastian przeszedł trzy operacje embolizacji guza, po ostatniej jego stan drastycznie się pogorszył - dostał obrzęku mózgu i przestał oddychać, przez co guz musiał zostać natychmiast wycięty. Po operacji został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, która miała wpłynąć na zmniejszenie obrzęku mózgu.

Sebastian śpi do dziś, jest wybudzany co jakiś czas jedynie na chwilę, aby sprawdzać czy jest w stanie funkcjonować bez respiratora. Niestety podczas operacji prawdopodobnie doszło do uszkodzenia jąder nerwów czaszkowych zlokalizowanych w rdzeniu przedłużonym, co spowodowało wystąpienie u niego porażenia opuszkowego, polegającego na zaburzeniu mowy, oddychania i połykania. Musiał przejść zabieg tracheotomii (otwarcie tchawicy i wprowadzenie rurki, umożliwiającej wentylację płuc), przez problemy z przełykaniem karmiony jest pozajelitowo, otarł się również o zatrzymanie akcji serca.

Zrzutka: TUTAJ

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.