Uczniom z Bolkowa nie grozi nauka zdalna - w szkołach będzie ciepło

Jakub Ciołko, MC | Utworzono: 2022-09-30 07:47 | Zmodyfikowano: 2022-09-30 07:48
Uczniom z Bolkowa nie grozi nauka zdalna - w szkołach będzie ciepło - fot. Jakub Ciołko
fot. Jakub Ciołko

W związku z planowanymi oszczędnościami temperatura na korytarzach placówek oświatowych ma być utrzymywana na poziomie 18 stopni w ciągach komunikacyjnych, lecz w salach, w których przebywać będą dzieci wyniesie nie mniej niż 20 stopni. -Nie dopuścimy do tego, by dzieci przez zimno trafiły na naukę zdalną, powiedział Grzegorz Kucab, burmistrz Bolkowa:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. temperatura w placówkach edukacji nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza. Jednocześnie z początkiem października rozpocznie się wymiana źródła ogrzewania w bolkowskiej szkole podstawowej, będącej największą placówką w gminie. Prace modernizacyjne, mające przynieść spore oszczędności. Miały odbyć się w wakacje, ale przeciągające się negocjacje projektowe znacząco je opóźniły. -Zamierzamy przeprowadzić prace w weekend, by nie zaburzyć toku nauki, mówi Grzegorz Kucab, burmistrz Bolkowa:

Na terenie Gminy Bolków funkcjonują 4 szkoły podstawowe. Na chwilę obecną dwie z nich ogrzewane są drewnem i węglem, zaś pozostałe olejem opałowym. Zabezpieczone w opał są także oba samorządowe przedszkola.

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.