Kryzys gospodarczy uderzy w producentów stali i nawozów sztucznych - na UE trwa debata o zmianach gospodarczych

Jakub Ciołko, MC | Utworzono: 2022-09-30 11:43 | Zmodyfikowano: 2022-09-30 11:43
Kryzys gospodarczy uderzy w producentów stali i nawozów sztucznych - na UE trwa debata o zmianach gospodarczych - fot. Jakub Ciołko
fot. Jakub Ciołko

W Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu trwa konferencja naukowa, której głównym tematem są zachodzące w Polsce i na świecie zmiany gospodarcze. Eksperci z największych polskich uczelni oraz instytucji ekonomicznych dyskutują o ich wpływie na sytuację polityczno-społeczną oraz możliwych skutkach, które dotkną społeczeństwo. -Rozmowy o gospodarce nigdy się dezaktualizują, a obecnie potrzeba ich prowadzenia jest jeszcze bardziej istotna, podkreśla Bogusława Drelich-Skulska z Uniwersytetu Ekonomicznego.

W dobie kryzysu energetycznego, temat ten także pojawia się w eksperckich debatach. -Z pewnością polski przemysł odczuje negatywne skutki kryzysu, zwłaszcza producenci stali czy nawozów sztucznych, bo te eksportowe gałęzie gospodarki zużywają duże ilości energii i paliw – mówi Bogusław Fiedor, ekonomista Polskiej Akademii Nauk:

Ekonomiści biorący udział w konferencji podkreślają też duże znaczenie konsolidacji europejskiej polityki gospodarczej w kontekście przezwyciężenia trudności energetycznych. Wskazują, że wspólne działania mogą też uchronić społeczeństwo Polski i Europy przed gospodarczą ekspansją Chin.

Dwudniowa konferencja odbywa się w trybie hybrydowym.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.