Świetny wynik Agnieszki Cyl

| Utworzono: 2011-02-05 02:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Agnieszka Cyl swój życiowy wynik osiągnęła w biegu sprinterskim w amerykańskim Presque Isle. Jeleniogórzanka szybko biegła po 7,5 kilometrowej trasie, ale przede wszystkim świetnie strzelała. Nie pomyliła się zarówno w pozycji stojącej i leżącej i do mety przybiegła z identycznym rezultatem co Magdalena Neuner - złota medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzyni świata.

Polka i Niemka do pierwszej Szwedki Heleny Ekholm straciły 35,7 sekundy. Drugie miejsce zajęła Norweżka Tora Berger, a trzecia była Ukrainka Valj Semerenko.

To najlepszy wynik w karierze Agnieszki Cyl, która przed rokiem zajęła siódme miejsce w biegu indywidualnym (15 km) na igrzyskach w Vancouver. W tym sezonie najwyżej była w Pokljuce, gdzie zajęła 14. miejsce.